ЩОБ ПІДТРИМАТИ ОРГАНІЗАЦІЮ - ТИСНІТЬ СЮДИ
ЩОБ ПІДТРИМАТИ ОРГАНІЗАЦІЮ - ТИСНІТЬ СЮДИ

Пресональні блоги

Блог Дмитра Сінченка
Блог Дмитра Сінченка

Поділіться інформацією про АПН у соцмережах

Кропивницька корупція під мікроскопом

П`ятирічний досвід спостереження за діяльністю органів місцевого самоврядування міста Кропивницький дає підстави стверджувати, що основною причиною неефективного управління містом, одного з найнижчих в Україні рівнів життя є низька правова культура місцевих чиновників та неналежна якість локального законодавства. На жаль, рішення міської ради та виконкому Кропивницького і порядок їх прийняття часто порушують закон та містять значну кількість корупційних ризиків, які перекочовують зі старої редакції документа в нову, блокуючи проведення реформ на місцевому рівні.

 

За останній рік активістами «Асоціації Політиних Наук» (в подальшому «АПН)» було проведено масштабну діяльність у сфері протидії та боротьби з корупцією різних рівнів.

 

На даний час у Кіровоградськый міській раді (далі КМР ) діє регламент, основою якого хоч і став документ, розроблений активістами АПН, та який все ж містить пролобійовані депутатами норми з прямими корупційними ризиками. Крім того, Статут територіальної громади, який визначає можливі механізми впливу та контролю жителів міста за владою, занадто застарілий (Закон «Про місцеве самоврядування України» з моменту його прийняття змінювався 76 раз, натомість наш Статут залишається у тій же редакції і є нереальним до застосування. Місцева влада діє за негласними вказівками та домовленностями, незважаючи на закон.

 

Це підтверджується, наприклад, визнанням Уповноваженим Верховної Ради з прав людини незаконними усіх (261) рішень, прийнятих на 3 сесійних засіданнях  міськради, рішеннями виконкому та матеріалами журналістських розслідувань, що ілюструють фінансування приватних структур (без проведення тендерів) з року в рік без необхідного їх звітування, з наданням послуг чи товарів за явно завищеними цінами. Крім того, очільники комунальних підприємств, чия діяльність повністю фінансується з міського бюджету, звикли до безконтрольності та вседозволеності, що призводить до банального розбазарювання наданих коштів.

 

Ситуація ускладнюється тим, що правоохоронні, контролюючі та судові органи пов’язані між собою, а тому виконувати покладені на них функції просто не здатні. Підтвердженням цього є з десяток проваджень, розпочатих за ініціативою «АПН», але їх результатом  є банальна відписка, хоча в особистій розмові їх співробітники визнають наявність і доведеність факту правопорушення. А при низькій правовій культурі населення реалізація розпочатих державою реформ є неможливою.

 

Проект спрямований на пошук, виявлення корупційних ризиків у локальному законодавстві та фактів з ознаками корупційних діянь  у правозастосовчій діяльності, напрацювання рекомендацій з метою усунення корупційних ризиків, вчинення дій з метою притягнення до відповідальності винних осіб, та проведення адвокасі-кампаній з метою ліквідації корупційних схем в роботі органів місцевого самоврядування.

 

Для реалізації поставлених завдань передбачається проведення системного моніторингу проектів рішень міськради, міського голови та виконкому Кропивницького, прийнятих рішень даних органів, зокрема: Статуту, регламентів, бюджету, цільових програм, нормативно-правових та індивідуальних актів; громадської експертизи з метою виявлення корупційних ризиків та фактів, що свідчать про корупційні діяння; адвокаційних кампаній з метою усунення корупційних ризиків та фактів корупції; написання звернень і запитів до компетентних органів, з метою напрацювання рекомендацій та викорінення корупції в діяльності влади Кропивницького; журналістських розслідувань та оприлюднення їх результатів у ЗМІ; проведення круглих столів, робочих зустрічей та тренінгів за участі представників громадського сектору та влади.

 

В результаті реалізації проекту будуть виявлені стандартні схеми вчинення корупційних дій у нашому місті, сфери суспільних відносин, які найбільше страждають від корупції, напрацьовані механізми боротьби з корупцією у кожній з цих сфер.

новини за темою проекту: