Кропивницькі ЗМІ про  політику:

інтернет-сайти

Інформаційний портал "Гречка"
Інформаційний портал "Гречка"
Перша Електронна Газета
Перша Електронна Газета
Інформаційний центр "Златопіль"
Інформаційний центр "Златопіль"
Інформаційне видання "Точка доступу"
Інформаційне видання "Точка доступу"
Онлайн-видання "Рідний Край"
Онлайн-видання "Рідний Край"

Газети:

Нова газета
Нова газета

Пресональні блоги

Блог Дмитра Сінченка
Блог Дмитра Сінченка

Поділіться інформацією про АПН у соцмережах

Вт

13

дек

2011

Кіровоградських студентів хочуть репресувати за бажання захистити свої конституційні права

13 грудня 2011 року активістам Всеукраїнської кампанії «За мирний протест!» в Кіровоградській області заборонили проводити збір підписів у Кіровоградському комерційному технікумі. При цьому директриса закладу пообіцяла покарати всіх студентів, які поставили свої підписи на захист права на мирний протест.

 

Неприємна ситуація виникла під час збору підписів серед студентів технікуму. До активістів ініціативи підійшла жіночка (як згодом з’ясувалось – заступник директора з виховної роботи Бедзай Марина Володимирівна) і заборонила студентці підписуватися під зверненням, аргументуючи це тим, що «студентам нема чого протестувати».

 

Згодом до розмови підключилась і сама директриса Барна Тетяна Іванівна, яка в грубій формі почала вимагати припинити збір підписів. «Кому потрібні ваші підписи? Не треба нам ніяких прав! Охорона, куди ви дивитесь? Виведіть їх! Ідіть до дому до студентів і там собі збирайте! У нас ніякої політики! Всі, хто підписався, будуть покарані!» - кричала директриса.

 

Пояснення учасників кампанії про позапартійність ініціативи і про відсутність законних підстав для подібних дій з боку адміністрації закладу не справили жодного враження на оскаженілих жінок. Тож активістам довелось залишити територію технікуму, адже подальший збір підписів був неможливий.

 

 

Свій коментар дав координатор ініціативи Дмитро Сінченко: «Це єдиний навчальний заклад в Кіровограді, де ми зустріли настільки неадекватну реакцію на збір підписів. Між іншим, таку поведінку директорки можна класифікувати як порушення ряду статей Кримінального Кодексу України, зокрема незаконне перешкоджання діяльності громадських організацій або незаконне перешкоджання мирним зібранням (ст. 340).

 

Однак найгіршим є нерозуміння основоположних прав людини керівництвом навчального закладу. Одразу ж виникає питання – чому ж можуть навчити у такому технікумі і чи мають вони право працювати зі студентами взагалі?».

 

За менш ніж місяць проведення кампанії активістам вдалось зібрати понад 1 500 підписів. Ініціативу підтримала переважно молодь, однак серед підписантів є люди різних вікових категорій та різних професій.

 

Прес-служба ВІ «За мирний протест!» в Кіровоградській області 

Оставить комментарий

Комментарии: 0