100-Й ОКРУГ (БОБРИНЕЦЬ): ОЧІКУЄМО НЕСПОДІВАНОК

Аналогічно до ситуації у 103-му виборчому окрузі (м. Олександрія), Партія Регіонів має суттєві проблеми у Бобринецькому окрузі (№100). Тут внутрішньопартійний розкол очолив Богдан Андрющенко, екс-заступник губернатора з питань агро-промислового комплексу, який висунув свою кандидатуру в народні депутати. Він зберіг за собою чималий вплив у середовищі місцевих регіоналів (на відміну від перебіжчика Березкіна), що не дозволятиме владі задіювати адмінресурс на повну силу.

Отже, на сьогодні ПР з’їхала на третє місце з рейтингом 11,9%. На друге місце вийшла партія, що намагається демонструвати нову якість політики. Це партія «УДАР Віталія Кличка», її результат – 18,1%.

Лідерство в окрузі продовжує утримувати об’єднана опозиція з результатом 22,6%. Зі зміною мажоритарного кандидата (з Шишкіної на Гранатову) її результат дещо поліпшився.

Посилюють свої позиції комуністи. За рахунок активної рекламної кампанії вони вже вийшли на результат 4,2% і тим самим мають шанси пройти до наступного скликання Ради.

Результати для політичних партій:

1. Об’єднана опозиція „Батьківщина” – 22,6%

2. УДАР Віталія Кличка – 18,1 %

3. Партія Регіонів – 11,9 %

4. Комуністична партія України – 4,2%

5. ВО „Свобода” – 3,9%

6. „Україна – Вперед!” Наталії Королевської – 3,2%

7. Народна партія Литвина – 2,4%

8. інші партії – 4,7%

9. не підуть на вибори – 10,3%

10. не визначився – 18,7%Для кандидатів-одномандатників електоральні симпатії округу дещо різняться. Тут лідирує висуванець Партії регіонів Станіслав Березкін (12,4%). Це пов’язано з тим, що він вже тривалий час «працює» в даному окрузі, тому його особистий рейтинг перевищує рейтинг його політичної сили.

На другому місці знаходиться Ольга Гранатова (Батьківщина) – 11,2%. Третє місце дісталось Євгену Манженку (УДАР) – 10,8%. Ці відсотки з високою долею ймовірності – заслуга не самих кандидатів, а політичних партій, що їх висунули, адже ці кандидати ще навіть не розпочали власної передвиборчої кампанії.

Також прогнозованим виявився і результат комуністки Зої Секрет (4,9%), який майже не відрізняється від рейтингу її партії.

Головною особливістю опитування для мажоритарних кандидатів став дуже високий рівень невизначеності. Це робить вибори в окрузі цікавими та непередбачуваними.

Результати для мажоритарних кандидатів:

1. Станіслав Берьозкін (ПР) – 14,4%

2. Ольга Гранатова (Батьківщина) – 11,2%

3. Євген Манженко (УДАР) – 10,8%

4. Богдан Андрющенко (ПР) – 7,4%

5. Зоя Секрет (КПУ) – 4,7%

6. інші кандидати – 5,9%

7. не підуть на вибори – 10,3%

8. не визначився – 35,3%

Для довідки: Дослідження проведене Асоціацією Політичних Наук з 23 липня по 10 серпня 2012 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років, на території районів Кіровоградської області, що входять до 103-го виборчого округу, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 14 населених пунктах (із них 4 міських та 10 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Оставить комментарий

Комментарии: 0