РПР вимагає закон про вибори до Дня Незалежності!

Організації та рухи, що об’єдналися в ініціативі «Реанімаційний пакет реформ», розглядають вибори до парламенту восени 2014 року як шанс на зміни для всього покоління, як сходинку у справі консолідації України як політичної нації. Реалізувати такий шанс можна лише тоді, коли вибори базуватимуться на демократичних принципах – відкритості, рівності суб’єктів виборів, а виборча система викликатиме довіру громадян.


Водночас, попри наполегливі вимоги суспільства і публічно взяті на себе політиками зобов’язання змінити правила виборів, прогресу у цій справі нема. Міжфракційна робоча група Верховної Ради не представила консолідованої позиції депутатів, на основі якої міг бути вироблений єдиний законопроект.

Ми – експерти та активісти Реанімаційного пакету реформ – вважаємо недостатніми зусилля парламенту та президента у справі демократизації виборчого законодавства.

 

Продовжуючи ще на п’ять років такий спосіб життя парламенту, в якому беруть гору закриті домовленості, влада ігнорує внесок Майдану у становлення нової України, демонструє зверхність та веде до історичної безвідповідальності. 

Ми закликаємо Верховну Раду терміново до Дня Незалежності провести позачергове засідання і ухвалити новий закон про вибори, в якому:


-        відмовитися від закритих списків кандидатів та дати змогу виборцям робити персональний і обізнаний вибір своїх представників у законодавчий орган з одночасною підтримкою партій;

-        відмовитися від проведення виборів в одномандатних мажоритарних округах через негативну практику прямого підкупу виборців та ризики необрання 12-ти депутатів у анексованому Криму й у зв’язку зі складною ситуацією в Донецькій та Луганській областях;

-        встановити виборчий бар’єр для партій нижче 3%;

-        обмежити участь у виборах депутатів, які голосували за «диктаторські закони» 16 січня;

-        гарантувати доступ до інформації про всіх кандидатів, їхніх біографій та майнового стану;

-        забезпечити гендерну рівність у виборчих партійних списках;

-        передбачити законом адекватні та дієві санкції за порушення правил виборів, фальшування і підкуп у виборчому процесі.


Без таких кроків організація виборів буде ускладненою та неналежною, що у свою чергу здатне викликати недовіру до результатів виборів.

 

РПР готовий до співпраці та експертної підтримки процесу реформування виборчого законодавства і закликає політиків зробити крок назустріч власним зобов’язанням та гідності. 

Оставить комментарий

Комментарии: 0