Результати соцопитування у 99-му виборчому окрузі (м. Кіровоград).

У рейтингу політичних сил по виборчому округу № 99 (місто Кіровоград) лідерство впевнено тримають проєвропейські партії. Першість впевнено тримає Блок Петра Порошенка з підтримкою у 28,8%. Друге, третє і четверте місця займають РПЛ, Батьківщина і Громадянська позиція, з незначною різницею. Закриває п’ятірку прохідних партій Народний Фронт з результатом 8,5%.

 

Не зважаючи на потужну агітаційну кампанію, яку проводять Опозиційний блок та Сильна Україна, їх рейтинг не дозволяє їм подолати прохідний бар’єр. Хоча, Сильна Україна знаходиться на межі проходження з рейтингом 4,5%.

 

Другий і третій вибір виборців (відповідь на питання «За кого Ви проголосуєте, якщо Вашої партії не буде в бюлетені?») показав, що БПП має резерви голосів серед виборців Народного Фронту, ГП і Сильної України. За РПЛ могли б проголосувати виборці Батьківщини і Свободи, за Батьківщину – виборці РПЛ і Народного Фронту.

 

У разі відсутності в бюлетені Блоку Порошенко, найбільша кількість їх голосів дісталась би Народному Фронту, Громадянській позиції і... Сильній Україні. Останнє можна пов’язати зі сформованим іміджом Порошенка як миротворця. 

У Громадянської позиції електоральне поле найбільше перетинається з Народним Фронтом і практично повністю співпадає з Самопоміччю.

 

Що цікаво, половина виборців Сили Людей своїм другим вибором називають Опозиційний блок. Це можна пояснити тим, що маловідому партію СЛ плутають із розрекламованою Сильною Україною Тігіпка. Подібна ситуація спостерігається і з партією «Заступ», яку плутають із Самопоміччю (припускаю, що через однакову кольорову гамму кампанії і новизну обох назв).

 

Результати для політичних партій:

 1.  Блок Петра Порошенка - 28,8 %
 2.  Радикальна партія Олега Ляшка – 13,2 %
 3. ВО «Батьківщина» – 12,6%
 4.  Громадянська позиція (А. Гриценко) – 11,6 %
 5.  Народний Фронт – 8,5 %
 6. Сильна Україна – 4,5%
 7. Самопоміч – 3,8 %
 8. ВО Свобода – 3,4 %
 9. Опозиційний блок – 2,9%
 10. Блок Лівих Сил – 2,5%
 11. Правий сектор – 2,3%
 12. Комуністична партія України – 1,5 %
 13. Сила Людей – 1,3%
 14. Політична партія «Заступ» – 1,1%
 15. 15.  Інтернет партія України – 0,8%
 16. 16.  Інші партії – 1,2 %

Серед кандидатів перше місце посідає Костянтин Яриніч від БПП (23,2%). На другу позицію досить не сподівано вийшов самовисуванець Березкін (19,1%).

 

Третій, четвертий і п’ятий результати з різницею в межах похибки мають Бородіна, Топчій і Стрижаков. Лариса Онул знаходиться на 6-й позиції з результатом 6,2%.

 

Цікаво, що за двійника Андрія Табалова досі готові проголосувати аж 4,5%, не зважаючи на те, що справжній нардеп Андрій Табалов так і не висунув своєї кандидатури.

 

Якщо взяти до уваги питання другого та третього вибору, то за Яриніча готові голосувати виборці Березкіна, Шевченко, Петіка і частково Топчія. За Березкіна могли б проголосувати майже всі виборці Стрижакова і Табалова.

 

Бородіну могли би підтримати переважна більшість виборців Лариси Онул та Сергія Михальонка.

 

Резерв голосів Топчія – у Яриніча і Ращупка.

 

 1. Костянтин Яриніч (БПП) – 23. 2 %
 2. Максим Березкін – 19,1 %
 3. Тетяна Бородіна (РПЛ) – 10,4 %
 4. Павло Топчій (Батьківщина) - 10,2 %
 5. Артем Стрижаков – 9,8 %
 6. Лариса Онул – 6,2 %
 7. Андрій Табалов – 4,5 %
 8. Сергій Михальонок – 3,8%
 9. Олександр Гавриленко – 3,1%
 10. Олена Шевченко – 2,7%
 11. Олександр Петік – 2,6%
 12. Василь Ращупко – 2,5%
 13. Інші кандидати – 1,9 %

 

Для довідки: Дослідження проведене Асоціацією Політичних Наук з 6 по 12 жовтня 2014 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років, постійних мешканців Кіровограда, в мікрорайонах, що входять до 99-го виборчого округу, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у місті Кіровоград (на території, що входить до ВО № 99). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,5% з імовірністю 0,95.

 

 

Прес-служба АПН

Write a comment

Comments: 0