Громадські активісти і депутати дискутували щодо регламенту Кіровоградської міської ради

У Кіровоградській міській раді відбувся круглий стіл "Новий регламент Кіровоградської міської ради. Що потрібно змінити?", під час якого депутати і громадські активісти в чергове обговорили новий регламент міської ради.

 

Учасники заходу детально обговорили проект Регламенту Кіровоградської міської ради сьомого скликання, який має бути затверджений на засіданні другої сесії 23 лютого. Громадські активісти запропонували низку змін до проекту регламенту міськради, особливо в тій його частині, що стосується публічності діяльності міської ради.

 

Зокрема були внесені пропозиції  розміщувати на офіційному сайті міської ради детальну інформацію про депутатів, міського голову, його заступників, секретаря міської ради, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів міської ради, яка б містила автобіографію, декларацію про доходи, дні і місце прийому, контакти, дані про особисте відвідування сесій та депутатських комісій, участь у голосуванні тощо.

 

Гостра дискусія відбулась довкола пропозиції голови АПН Дмитра Сінченка прибрати з проекту регламенту пункти, що суперечать діючому законодавсту, зокрема - Закону України "Про доступ до публічної інформації". Значна частина депутатів вважали, що, не зважаючи на прямі норми Закону про оприлюднення проектів рішень міськради за 20 робочих днів до їх розгляду, вони мають передбачити собі можливість "у виняткових випадках" приймати рішення без їх попереднього громадського обговорення.

Особлива увага під час роботи круглого столу була приділена забезпеченню можливості кіровоградців скористатися своїм правом колективного звернення громадян до органів місцевого самоврядування -  розмістити відповідну  електронну петицію через офіційний сайт міської ради. На думку громадськості така петиція має бути розглянутою, якщо вона набрала 150 підписів протягом не менше, як за 90 робочих днів. 

 

"Чим докладніше буде прописаний регламент, тим менше буде зловживань депутатами", - висловила позицію під час круглого столу активістка Олена Сінченко.

 

Після двогодинного обговорення у низці пунктів регламенту консенсусу не дійшли. Усі пропозиції, внесені громадськими активістами, завтра буде обговорювати робоча група по регламенту.

 

Секретар Кіровоградської міськради Володимир Смірнов запевнив, що всі запропоновані зміни до регламенту міської ради від громадськості обов’язково стануть предметом розгляду на засіданні робочої групи з підготовки проекту Регламенту.  На завершення “круглого столу” його учасники -  депутати і громадські активісти уклали меморандум про подальшу співпрацю.

Оставить комментарий

Комментарии: 0