Рада експертів рекомендує приймати лише 3 програми. Решту - на доопрацювання

Сьогодні у Кіровоградському прес-клубі відбулась прес-конференція активістів партнерства "Рада експертів". Громадські діячі оцінили і проаналізували документи, які збирається ухвалювати кіровоградська міськрада на черговому засіданні сесії. Результати виявились невтішними. Якісно складених цільових програм виявилось не більше трьох.

 

За словами одного зі спікерів партнерства, голови КОО "Асоціація Політичних Наук" Дмитра Сінченка, процес ухвалення рішень в місті перевернутий з ніг на голову. "Спершу ми приймаємо бюджет, не маючи жодного уявлення, для чого, як і куди використовувати кошти, далі ми приймаємо під цифри бюджету програми "для галочки", а потім ніхто цими програмами не користуватиметься. В такій ситуації про жодне їх ефективне використання не може бути й мови! А мало би бути все навпаки - спершу скласти стратегію розвитку міста, потім під цю стратегію написати програми, визначити пріоритети, і тільки на основі програм приймати бюджет", - переконаний Дмитро.

На сайті Кіровоградської міської ради станом на 20 лютого 2016 року було оприлюднено тексти 25 програм. Пропонується розподілити в рамках цих програм 700147,7 тис грн. ( загальний фонд). Умовно всі програми можна розділити на 3 категорії:

-          Програми які стосуються адміністративного та економічного життєзабезпечення міста( 7 програм);

-          Програми, які стосуються соціальних питань ( 12 програм);

-          Програми, які стосуються забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування міста Кіровограда (6 програм).

 

З усіх проектів  Програм хочеться відмітити 3:

-          Програма інформатизації та електронного самоврядування “Електронне місто” на 2016 – 2018 роки   (розробник - сектор інформаційного та комп’ютерного забезпечення)

-          Програма  соціальної  підтримки розвитку та становлення  сімей, дітей  та молоді  м. Кіровограда на 2016 рік (Кіровоградський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) – програма орієнтована на клієнта. 

-          Програма реалізації вимог Закону України «Про адміністративні послуги»  на 2016 -2018 роки (Управління адміністративних послуг)

 

За словами іншого спікера партнерства, Інги Дуднік, лише ці Програми орієнтовні на отримувачів послуг, мають чітку логічну структуру та детальне обґрунтування витрат.  

"Решта програм, на наш погляд, мають низку загальних недоліків :

-          Опис проблеми галузі зводиться до звіту про діяльність в рамках аналогічної Програми за минулий рік

-          Відсутнє чітке та деталізоване обґрунтування витрат, які плануються

-          Відсутні кількісні і якісні показники ефективності реалізації Програми

-          Не зрозуміло, яким чином реалізація програми вплине на цільову аудиторію

-          Відсутня логічна структура Програми – відсутні певні розділи Програми, мета, заходи, напрямки роботи, результати - не пов’язані між собою. 

 

Саме тому ці програми потребують значного доопрацювання та уточнення", - пояснила голова ГО "Територія успіху" Інга Дуднік.

 

Аналіз програм підготовано в рамках роботи Громадського партнерства «Рада експертів».

 

 

Фото - Валерій Лебідь, сайт "Гре4ка"

Оставить комментарий

Комментарии: 2
 • #1

  Євген (Вторник, 23 Февраль 2016 13:45)

  з виконавцями переплутав.
  Програма інформатизації та електронного самоврядування “Електронне місто” на 2016 – 2018 роки (розробник Управління адміністративних послуг).
  Програма реалізації вимог Закону України «Про адміністративні послуги» на 2016 -2018 роки (сектор інформаційного та комп’ютерного забезпечення)
  Навпаки

 • #2

  Дмитро Сінченко (Вторник, 23 Февраль 2016 18:24)

  Буває... Дякую, виправлю.