Регламент необхідно приймати, але з поправками

Під час прес-конференції, що відбулась напередодні пленарного засідання сесії міськради, 22 лютого 2016 року, у приміщенні Кіровоградського прес-клубу, спікери партнерства "Рада експертів" закликали депутатів прийняти проект регламенту, оприлюднений 29 січня 2016 року для громадського обговорення на офіційному сайті, але з урахуванням поправок, запропонованих активістами.

 

Нагадаємо, активістами партнерства «Рада експертів» було проаналізовано проект регламенту, що розміщений на сайті міськради і розроблено ряд пропозицій, що покликані зробити Кіровоградську міську раду демократичнішою та більш відкритою і підзвітною. 

 

"Ми організували круглий стіл у приміщенні міськради, провели ряд індивідуальних зустрічей та переговорів з усіма керівниками або представниками фракцій та груп міської ради, а також із секретарем міськради та, на завершення, із міським головою Андрієм Райковичем. Зустрічі проходили в активному діалозі та узгодженні позицій по частині наших пропозицій. Дещо ми погодились прибрати з наших вимог, дещо додали. Зрештою, ми отримали документ, який погодились підтримати практично всі депутати. Чи виконають вони свою обіцянку - побачимо завтра", - розповів один із спікерів Ради експертів Дмитро Сінченко.

Поправки до проекту регламенту передусім стосуються:

-          Встановлення механізму розгляду петицій міською радою, зокрема, пропонується визначити кількість необхідних підписів у 150 шт., а термін, за який їх можна збирати – 3 місяці.

-          Усунення суперечностей із Законами України, зокрема, пропонується видалити з регламенту пункт, яким депутати передбачили собі «виняткові випадки», через які проекти рішень можна буде не оприлюднювати на сайті за 20 робочих днів..

-          Забезпечення стабільного і прогнозованого функціонування офіційного веб-сайту міськради. Так активісти пропонують викладати на сайті інформацію про кожного депутата, а саме  - біографії, декларації, контактні дані, звіти, результати голосувань та особистого відвідування засідань сесій та комісій. Також пропонується обов’язково фіксувати дату розміщення, зміни або видалення будь-якої інформації на сайті.

 

Нагадуємо, голосування на сесійному засіданні 23 лютого буде поіменним.

 

 

Фото - Валерій Лебідь, сайт "Гре4ка"

Оставить комментарий

Комментарии: 0