У Кіровоградській міськраді протестувала сліпа і боса Феміда

Сьогодні, 29 березня, перед початком сесії Кіровоградської міської ради активісти Партнерства "Рада Експертів" провели флешмоб, щоб привернути увагу громадськості до проблеми порушення міськрадою Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Дівчина в образі Феміди, богині правосуддя, мала привернути увагу до поправок, які хочуть внести до нового регламенту міськради. На терезах перед Фемідою розташовано сувій з надписом "закон" та конверт з грошима та надписом "виключні випадки".

 

“Наш флешмоб – це нагадування депутатам, що вимоги закону мають бути пріоритетними. Сьогодні вони хочуть закласти в регламент можливість розглядати проекти рішень міської ради на сесії без попереднього двадцятиденного оприлюднення, як того вимагає закон. Вони вважають, що є виняткові випадки. Ми наполягаємо, щоб цю норму прибрали з регламенту”, – розповіла кореспонденту Першої електронної газети активістка Ради експертів Інга Дудник.

 

На думку Інги Дудник, ці “виняткові випадки” є шпаринкою для прийняття “потрібних” рішень з голосу.

На вході до сесійної зали депутатів зустрічала Феміда, на чашах вагів якої розташували ті самі “Закон” та “Виняткові випадки” (підкріплені гривнями), проти яких виступають активісти.

“На сесії депутати хочуть прийняти  регламент, в якому включено статтю про "виняткові" випадки в законі. А саме, можливість розглядати проекти рішень без обов'язкового попереднього оприлюднення в 20-денний термін. Ми наполягаємо, щоб цю норму прибрали з проекту регламенту", - прокоментував голова АПН Дмитро Сінченко.

 

Активісти також підготували свої правки до проекту регламенту, передали їх депутатам і наполягають на їх затвердженні.

 

фото з сайту "Перша Електронна"

Оставить комментарий

Комментарии: 0