Кіровоградська влада продовжує дурити містян щодо кількості голосів під петиціями?

Не зважаючи на запевнення керівництва міста, на сайті Кіровоградської міськради продовжується збір підписів під петиціями з незаконною кількістю підписів (450) та в незаконні терміни (45 днів). Натомість, петиції, що вже набрали необхідну кількість голосів (250) не беруться до розгляду.

 

Це стосується, передусім, петицій «Про збільшення кількості урн на вулицях Кіровограда» (набрала 313 підписів) та про «Відведення земель Лісопаркової до природно-заповідного фонду» (набрала 254 підписи). Хоча дві петиції, які зібрали понад 250 голосів на сайті Асоціації Політичних Наук, хоч і з порушенням передбачених Законом термінів, але все ж були взяті міськрадою до розгляду.

 

Наявність оманливої інформації щодо термінів та необхідної кількості підписів під петиціями на сайті міської ради призводить до порушення термінів розгляду петицій, а отже – і до порушення Закону України «Про звернення громадян».

 

«З приводу порушених термінів розгляду петицій ми вже звертались до міського голови Андрія Райковича, однак отримали відписку про взяття наших петицій до розгляду. А коли відбудеться той розгляд – не зрозуміло. Відповідний проект рішення досі не розміщений у розділі проектів на сайті міськради, хоча нами він був одразу ж наданий. Якщо вони збираються розглядати його кулуарно і «для галочки», як це сталось із петицією Павла Топчія про заборону «добровільних внесків» у школах, то цей номер не пройде! Всі зазначені порушення нами знову були оскаржені, і будуть оскаржуватись і в подальшому. Ми навчимо керівництво міста працювати по закону!», - заявив голова АПН Дмитро Сінченко.

Нагадаємо, що рішенням міської ради, яким було прийнято Положення про електронні петиції, передбачено збір 450 підписів за 45 днів. Хоча, відповідно до Закону, для міст з таким населенням як у Кіровограді, передбачено 250 підписів, а термін їх зібрання – 3 місяці. Прямі норми перехідних положень Закону діють до моменту внесення відповідних змін до Статуту міста.

Рішенням Кіровоградської міськради були прийняті відповідні зміни, проте вони можуть вступити в силу виключно після їх реєстрації в органах юстиції.

 

Станом на сьогодні створено 26 петицій, з них 2 – на сайті АПН. П’ять петицій знаходяться на розгляді, щодо 21-ї триває збір підписів, хоча необхідну кількість голосів набрало ще 2 петиції, проте, в порушення термінів, досі не взяті до розгляду. По жодній із петицій не оприлюднено проект Рішення у відповідному розділі сайту міськради.

 

Активісти «Асоціації Політичних Наук» просять міського голову та омбудсмена розібратись у неправомірній ситуації, що склалась, негайно розглянути всі петиції, що набрали необхідну кількість голосів та в подальшому дотримуватись українського законодавства.

 

Прес-служба АПН

Оставить комментарий

Комментарии: 0