Голова АПН провів тренінг про електронні петиції для громадських активістів з районів

17 червня активні громадяни з Кіровограда та області зібралися у приміщенні ГО “Територія успіху” для набуття досвіду взаємодії з місцевою владою під час формування бюджету та прийняття рішень. Тренінг відвідали представники понад десяти міських та обласних організацій різних спрямувань з Кіровограда, Світловодська, Олександрійщини та Новоукраїнки. Найціннішим  для учасників став досвід спілкування із практиками — депутатом Кіровоградської міськради VII скликання, Директором міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олегом Краснокутським та головою Кіровоградської обласної ГО “Асоціація політичних наук”, представником Громадського партнерства “Рада експертів” Дмитром Сінченком.

 

Олег Володимирович ознайомив слухачів із процедурою прийняття і формування державного та місцевого бюджетів, основних статтей і можливими корупційними схемами у ході процедури.

 

Як громадськість може вплинути на формування бюджету?

– Бути присутніми на засіданні бюджетного комітету. Коли представники громади компетентні у цих питаннях і мають готові пропозиції, лобіюючи інтереси громади, їх важко ігнорувати.

– Запросити представників преси.  Висвітлення процедури прийняття бюджету якомога більшою кількістю ЗМІ надасть гарантії прозорості й відкритості.

Дмитро Сінченко розповів учасникам

та учасницям про систему петицій до міськради, яка нещодавно була введена у Кіровограді та набирає популярності як інструмент впливу на міську владу. Робота з петиціями вдосконалюється по ходу: у статут міста досі не внесено змін щодо кількості підписів та терміну їх збору (що для Кіровограда мало б становити 250 підписів та  90 днів, пропорційно до населення міста і згідно з вимогами чинного законодавства), не завжди дотримуються терміни внесення пропозицій, що набрали понад 250 голосів, у регламент міськради тощо.

 

Також Дмитро Сінченко звернув увагу на те, що сайт Єдиної системи місцевих петицій не гарантує збереження персональних даних, навідміну від запропонованої альтернативи АПН, де пропозиції перевіряються на змістовність та логічність, а інформація про підписантів гарантійно не розголошується (крім імені).

 

Тема тренінгу виявилася актуальною і цікавою для всіх учасників та учасниць, про що вони зазначили в анкетах зворотнього зв’язку і побажали зустрітися на наступних заходах.

 

Тренінг “Забезпечення участі громади у прийнятті рішень місцевою владою” проведений у рамках участі ГО “Територія успіху” у всеукраїнському проекті “Українська регіональна платформа громадських ініціатив”.

 

Інформація із сайту ГО "Територія успіху"

Write a comment

Comments: 0