ЩОБ ПІДТРИМАТИ ОРГАНІЗАЦІЮ - ТИСНІТЬ СЮДИ
ЩОБ ПІДТРИМАТИ ОРГАНІЗАЦІЮ - ТИСНІТЬ СЮДИ

Пресональні блоги

Блог Дмитра Сінченка
Блог Дмитра Сінченка

Поділіться інформацією про АПН у соцмережах

Активісти АПН закликали владу Кіровограда переймати досвід інших міст

фото - сайту "Рідний Край"
фото - сайту "Рідний Край"

21 червня, в приміщенні тай-клубу «Берлога», активісти Асоціації Політичних Наук провели презентацію порівняльного аналізу діяльності міської влади Кіровограда та Житомира. Захід відбувся у рамках діяльності руху «Під контролем».

 

«Нещодавно кіровоградський політикум увійшов у політичний ступор через вимогу звітів від заступників міського голови, на чому наполягала частина депутатського корпусу. От ми і задались питанням, «а про що ж могли б прозвітувати наші чиновники?». Для наочності вирішили порівняти ситуацію у Кіровограді та Житомирі. Ці два міста були обрані через свою схожість. Населення, інфраструктура, колишня і нинішня влади - спільного дуже багато. Ми вирішили показати, що встигли одні і інші за рівних стартових умов» - розповів голова КОО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко про ідею заходу.

 

Досягнення та прогалини демонструвались за різними галузями міського господарства. Це ЖКГ, транспорт, інфраструктура, охорона здоров`я, тощо.

Фото - сайту "Гречка"
Фото - сайту "Гречка"

«Якщо брати сферу громадського транспорту, то за пів рокуЖитомир зробив просто неймовірний стрибок. Встановили GPS в громадському транспорті і розробили електронну мапу його руху. Встановили нові «розумні зупинки», запровадили відкриті конкурси перевізників. І, що дуже важливо для Житомира, пустили електричку «Київ – Житомир» за 35 грн. Кіровоградська влада поки щолише обіцяє. Сподіваємось, що скоро ми перейдемо від слів до діла» - пояснила активістка руху «Під контролем» Олена Сінченко.

 

Активісти акцентували увагу на цілковитій публічності у сфері охорони здоров’я Житомира. Так, там запроваджено щомісячне звітування медичних закладів. Кожна лікарня на сайті має виставляти інформацію про залишок медичних препаратів.

 

Натомість Кіровоград вже кілька місяців обговорює проблему закриття пологового будинку, а керівництво управління охорони здоров’я не хоче чути про відкритий конкурс на заміщення посад головних лікарів.

«Нас вразило провалля, яке розділяє ситуацію з ОСББ в Житомирі і в Кіровограді… - розповіла юрист АПН Діана Бондаренко, - Якщо в Житомирі влада вже виділила з бюджету 15 млн на ремонти будинків, що знаходяться у власності ОСББ, то в Кіровограді на ці цілі закладено аж 900тисяч. В Житомирі є чітка схема розрахунку, за якою можна вирахувати, яку суму отримає той чи інакший будинок. В Кіровограді ж з цим повний хаос».

 

Регламент міськради та петиції були прийняті Житомирською владою у тому вигляді, в якому пропонували активісти, тому вони відповідають і антикорупційному законодавству, і принципам прозорості та відкритості. Найбільшою проблемою активісти «АПН» назвали те, що Кіровоград досі не перейшов на систему електронних закупівель «PROZORO». А це зберігає старі корупційні схеми і унеможливлює рух міста вперед.

 

Активісти АПН наголошували на тому, що їхньою метою було не акцентувати на помилках кіровоградської влади, а показати, які можливості реалізують у інших містах, стимулювати громадськість та владу до співпраці.

Прес-служба АПН

Оставить комментарий

Комментарии: 0