Бюджетна комісія не підтримала петицію щодо перерозподілу бюджету

Бюджетна комісія міської ради Кропивницького на своєму засіданні, яке відбулось 11 жовтня, розглянула петицію громадської активістки Олени Сінченко, що була розміщена на сайті ГО «Асоціація Політичних Наук», в якій пропонувалося перерозподілити видатки міського бюджету. Петиція не знайшла підтримки серед депутатів.

 

«Я був здивований стилем ведення засідання. Голова комісії не тільки не давав можливості роз`яснити позицію активістів, опонувати та дискутувати ,але й намагався піддати сумніву саме право громадської організації збирати підписи під електронними петиціями. Вважаю, що голова комісії не мав права вести засідання з даного питання. Згідно антикорупційного законодавства, він повинен був заявити про наявний конфлікт інтересів, залишити залу засідання і дати змогу об`єктивно і неупереджено вирішити це питання без нього. Нагадаю, що депутат Волков має стосунок до телеканалу ТТВ, фінансування якого і вимагалось припинити згаданою петицією. Сподіваюсь, що петиція буде винесена на сесію міської ради і депутати визначаться за кожним пунктом петиції окремим голосуванням.

 

Громадські активісти жодним чином не хотіли припиняти підтримку ветеранських організацій і пільгових категорій населення. Проте, ми вимагаємо робити це у прозорий спосіб» - пояснив свою позицію Дмитро Сінченко, голова «Асоціації Політичних Наук».

Зокрема, в петиції активісти вимагали припинити виплачувати так званий "пансіон" заможним громадянам міста. Мова йде, зокрема, про таких «почесних» місцевих олігархів, як міський голова, власник ВАТ «М’ясокомбінат «Ятрань» Андрій Райкович, власник НВП «Радій» Євген Бахмач, власник ВАТ «Інтерресурси» Микола Москаленко та інші.

 

По-друге, припинити проплачувати "джинсу" у кропивницьких ЗМІ за рахунок місцевого бюджету, фінансуючи мас-медіа, пов'язані з деякими депутатами міськради. Висвітлювати діяльність міської ради, як і вимагається законодавством, активісти пропонують на офіційному сайті міськради.

 

Також активісти вимагають припинити фінансувати громадські організації інвалідів та ветеранів, які, згідно офіційної відповіді міської ради, навіть не звітують про отримані гроші, всупереч відповідним нормативно-правовим актам.

 

І, окрім того, припинити проводити так звані "компенсаційні виплати на пільговий проїзд", які розподіляються в непрозорий спосіб та містять в собі значні корупційні ризики. На переконання активістів, відшкодування за пільгове перевезення необхідно надавати або усім перевізникам міста (сьогодні відшкодовують лише одному перевізнику), або шляхом адресних виплат самим пільговикам.

 

У разі підтримки цієї петиції міська рада могла зекономити 11,5 мільйона гривень для міського бюджету Кропивницького.

Прес-служба АПН

Оставить комментарий

Комментарии: 0