Меморандум коаліції «Прозорі ради» виконано на 20%

За перший рік роботи нового, 7-го скликання міськради, було прийнято 4 з 12 проектів, передбачених пакетом першочергових документів, розроблених експертами Всеукраїнської коаліції «Прозорі ради». Для прийняття ще трьох рішень було створено три робочі групи, до яких увійшли і представники ГО «Асоціація Політичних Наук». Про це йшлось на нещодавній прес-конференції ГО «АПН».

 

«Далеко не всі партії, що підписали Меморандум, намагаються його виконувати. Найбільше бажання до виконання положень документу продемонструвала «Самопоміч». Саме їх представники зробили найбільший внесок у розробку і прийняття нового регламенту міськради. Друге місце можна віддати РПЛ і «Свободі», хоча остання Меморандум не підписувала. На третьому – «Батьківщина», її бажання виконувати підписане різко зросло після того, як партія опинилась в опозиції. А от у «Рідного краю» з приходом до влади воно, на жаль, суттєво зменшилось… Це особливо помітно у питанні впровадження системи електронних закупівель «Прозоро», - розповів голова АПН Дмитро Сінченко.

 

За рік діяльності коаліції «Прозорі Ради» активісти домоглися вчасного оприлюднення проектів рішень міської ради та виконкому, хоча для цього довелось тримати постійний зв`язок з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини, оскаржуючи прийняття сотень рішень міськради і міськвиконкому, а також подавати на міського голову до суду. 

«Наша діяльність принесла багато позитивних зрушень, як то відео-трансляції засідань, пришвидшення процедури оприлюднення списків поіменних голосувань. Але найбільшими нашими успіхами ми вважаємо Регламент діючої міської ради і Порядок розгляду електронних петицій. Так, владі вдалось трохи змінити запропоновані нами документи, але те, що вони в принципі є – великий успіх», - розповіла Олена Сінченко, активістка коаліції «Прозорі ради».

 

Наразі активісти працюють над Статутом міста Кропивницький, Громадським бюджетом та над покращенням сайту міської ради. Роботи, як і проблем, вистачає.

 

«Головна проблема, з якою ми стикаємось, це небажання депутатів та чиновників ставати відкритими і йти на співпрацю з громадою. Ми для них - як щось страшне і чужорідне. Неналежні відповіді на запити, недотримання норм Законів – це те, з чим ми маємо справу щодня. Не меншою проблемою є недосконалість законодавства, з якою ми боремось так само пристрасно, як і з небажанням місцевої влади ставати прозорішими», - наголосила юрист АПН Діана Бондаренко.

 

Для довідки: Всеукраїнська коаліція “Прозорі Ради” була створена влітку 2015 року і наразі включає організації з 18 регіонів України. Метою коаліції «Прозорі Ради» є підвищення рівня прозорості та підзвітності місцевих органів влади, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію прав громадян на контроль влади. Діяльність коаліції у Кропивницькому і області координує ГО «Асоціація Політичних Наук».

Прес-служба АПН

Оставить комментарий

Комментарии: 0