Ініціатива #ВКЛЮЧАЙСЯ як поштовх до реального успіху!

Громадські активісти з Кропивницького (в минулому Кіровоград) поділились своїми враженнями про співпрацю в рамках #ВКЛЮЧАЙСЯ та справжніми досягненнями.

Кропивницький (в минулому Кіровоград) ніколи не славився відкритістю влади. Місцеві чиновники, чи то від страху, чи то просто так, але завжди придумували якісь перепони на шляху громади, яка б хотіла контролювати, впливати, критикувати, ба й навіть, допомагати.
 
Багато років громадськість, в силу роз`єднаності, сприймала таку ситуацію, як норму. Та кінець 2015 багато в чому став переламним.
 
Громадські активісти та лідери думок вирішили об`єднатися і довести владі і містянам, що вони реальна сила, з якою доведеться рахуватись.
 
Першим заданням, яке перед собою поставила ініціатива «Рада експертів», стало прийняття демократичного, прогресивного регламенту міської ради.
Перепон було дуже багато. Такого шаленого супротиву, ми не очікували. Депутати, з так званих демократичних партій, навіть чути не хотіли про виключення з регламенту протизаконних норм і включення туди нових, тих які сприятимуть підзвітності, підконтрольності та чіткій структурованості роботи міської ради. Нам вдалось, через наполегливість, чітку позицію, співпрацю з журналістами та, завдяки поштовху, який ми отримали навесні від презентації в Кіровограді руху «Включайся», досягти великого успіху. 80% тексту регламенту цього скликання – це наш проект!
 
Так, ми маємо над чим працювати. Ми маємо позбавити регламент тих 20% рудиментарних, совкових норм, які депутати все ж протиснули.
 
Ми дуже вдячні народному депутату Остапу Єднаку, з яким нас звів все той же рух «Включайся». Бо завдяки йому, його допомозі і наполегливості, ми поновили переговори з депутатським корпусом про виправлення суперечливих статей і норм регламенту. То ж головний наш успіх попереду. Окрім того, натхненні історіями успіху з інших міст, про які ми дізнались на зустрічі «Включайся» в Києві, ми крокуємо далі. В нас на меті і Статут міста, і контроль за закупівлями, і боротьба з корупцією, і питання землі та рекреаційних зон.
 
Ми щиро сподіваємось, що «Включайся» і надалі заряджатиме нас позитивом і мотивуватиме крокувати вперед. Ми впевнені, що за підтримки наших колег зі столиці і інших регіонів ми досягнемо значно більшого. А вони, в свою чергу, досягнуть більшого завдяки нашій підтримці і допомозі.

Оставить комментарий

Комментарии: 0