Заступника Кропивницького міського голови Наталю Дзюбу оштрафують за ненадання публічної інформації

У відповідь на скаргу голови Громадської організації «Асоціація Політичних Наук» Дмитра Сінченка щодо ненадання відповіді на запит про доступ до публічної інформації, офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав протокол про адміністративне правопорушення та викликав Наталю Дзюбу особисто прибути до Секретаріату омбудсмена.

 

Чиновниця відмовила громадським активістам у доступі до інформації щодо використання коштів міського бюджету для надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів і ветеранів, приславши замість відповіді на запит… рахунок за сканування документів, без перших 10-ти сторінок відповіді на запит, які у будь-якому разі мають надаватись безкоштовно.

 

«Загалом мені не зрозуміло, які витрати можуть бути при скануванні документів. Електроенергія? Вартість затраченої електроенергії була б навіть меншою, ніж поштові витрати, якби ми просили надати нам відповідь у паперовому, а не електронному вигляді. Проте наша міськрада вважає інакше. Раніше, ще до призначення Дзюби, АПН вже робила подібний запит і отримала інформацію вчасно і у повному обсязі. Переконаний, подібні дії чиновників спрямовані на перешкоджання громаді ознайомлюватись із інформацією про використання бюджетних коштів, а це явна ознака корупційних дій. 

Додам також, що згодом ми все одно отримали необхідну інформацію, розділивши запит на 300 окремих. Це, безумовно, значно збільшило навантаження на чиновників і збільшило їхні витрати, проте не дало їм можливості нас ігнорувати. Але у будь-якому разі, правопорушення повинні бути покараними і відповідними органами, за що ми дуже вдячні Уповноваженому ВРУ з прав людини», - прокоментував подію голова АПН Дмитро Сінченко.

 

Це вже не перший випадок, коли офіс Уповноваженого ВРУ з прав людини накладає стягнення на кропивницьких чиновників. Раніше за скаргою АПН до Києва викликали секретаря міськради Кропивницького Сергія Бойка за невчасне оприлюднення проектів рішень міськради на офіційному сайті. Після цього ситуація з оприлюдненням значно поліпшилась.

 

Прес-служба АПН

Оставить комментарий

Комментарии: 0