Кіровоградська обласна рада: кроки на шляху до прозорості та підзвітності

Експертами всеукраїнської коаліції «Прозорі Ради» було надано ряд рекомендацій для Кіровоградської обласної ради з метою підвищення прозорості та приведення всіх документів органу у відповідність з чинним законодавством.

 

«Хочу нагадати, що наша обласна рада і так займає високі позиції у рейтингу прозорості нашої коаліції. Проте це не стало приводом для того, щоб не звернути увагу на рекомендації громадськості. Навпаки, депутати і керівництво ради пішли на контакт і заявили про готовність виконати всі рекомендації «Прозорих Рад» - розповів голова Асоціації Політичних Наук, координатор коаліції «Прозорі Ради» в Кіровоградській області Дмитро Сінченко.

 

Так, 20 липня 2017 року, відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, свободи слова, правової та антикорупційної політики, на якому було розглянуто ряд пропозицій від громадських експертів. Членами комісії були підтримані усі правки до Регламенту, Положень про постійні комісії, про Президію і до інших документів.

«Головною перемогою ми вважаємо те, що члени комісії погодились зменшити кількість підписів необхідних для підтримки електронних петицій. Станом на сьогодні поріг становить аж 10 000, а це в десятки раз більше ніж в інших областях. І сьогодні, спільно з депутатами нам вдалось досягти порозуміння щодо зменшення цієї кількості до 700, що, у разі прийняття облрадою, може стати найнижчим порогом в Україні» - поділилася своїми враженнями виконавчий директор Центру української політики «Ексампей» Олена Сінченко.

 

«Кількість підписів під петиціями у нас дійсно завелика. Співробітники апарату ради провели моніторинг ситуації у інших областях і виявили, що у нас було прийнято найбільший поріг в Україні. У нас була пропозиція зменшити його до однієї тисячі, як в середньому по інших регіонах, проте активісти переконали нас, що нічого поганого не станеться, якщо встановити 700, і ми це підтримали. Ми за відкритість і прозорість, тому вдячні громадським організаціям за допомогу», - прокоментував своє рішення голова комісії Леонід Орлов.

 

Також, станом на сьогодні триває робота по впровадженню пропозицій «Прозорих рад» депутатами міських рад Кропивницького, Знам`янки та Новоукраїнки.

 

Для довідки: Проект “Прозорі Ради: адвокасі кампанія з імплементації антикорупційного законодавства місцевими радами” виконується Центром "Ейдос" у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

Прес-служба АПН