Вимоги «Прозорих рад» були озвучені в Знам`янській міській раді

21 липня мало би відбутись чергове засідання 36-ї сесії Знам`янської міської ради. Не зважаючи на те, що засідання так і не розпочалось, перед депутатами, журналістами та активістами, присутніми в залі, виступив координатор коаліції «Прозорі Ради» в Кіровоградській області Дмитро Сінченко.

 

«Цього року наша коаліція поширила свою діяльність і на місто Знам’янка. Нашими експертами було проаналізовано нормативно-правові акти Знам’янської міської ради і виявлено ряд недоліків, які необхідно усунути для того, щоб ваша міська рада стала прозорішою, підзвітнішою та відповідальнішою перед громадою. Нами попередньо вже був направлений лист до міського голови Сергія Філіпенка з напрацьованими нами рекомендаціями. Більше того, ми отримали відповідь, в якій нам повідомили, що ці рекомендації розглядаються і на наступну сесію має бути винесений проект рішення з їх урахуванням. Сьогодні я приїхав, щоб ви всі почули про наші вимоги» - наголосив голова «Асоціації Політичних Наук» Дмитро Сінченко.

 

На сьогоднішній день експерти коаліції «Прозорі Ради» говорять про те, що діяльність Знам’янської міської ради не регламентується наступними нормами:

·         Не затверджено Бюджетний регламент Знам’янської міської ради, де визначено процедуру участі громадськості в процесі формування та прийняття бюджету, шляхом проведення громадських слухань перед ухваленням бюджету.

·         Не затверджено порядок публікації на офіційному сайті інформації про видаткову частину бюджету за сферами, установами та організаціями.

·         Не визначено порядок завчасного інформування про засідання постійних депутатських комісій міської ради через офіційний веб-сайт міської ради.

·         Не визначено порядок оприлюднення стенограм пленарних засідань міської ради через офіційний веб-сайт міської ради.

·         Не визначено порядок прямої відео-трансляція кожного засідання постійних депутатських комісій міської ради через офіційний веб-сайт міської ради.

·         Не визначено порядок оприлюднення на офіційному веб-сайті ради інформації про помічників-консультантів депутатів міської ради.

·         Не затверджено Кодекс етичної поведінки для голови та депутатів Знам’янської міської ради разом з Положення про етичну комісію при Знам’янській міській раді.

·         Не затверджено Положення про громадський бюджет міста Знам’янка

 

«Прозорість – це саме те чого не вистачає Знам`янській міській раді. Сьогодні ми мали можливість переконатись в цьому на власні очі. Ми будемо боротись за те, щоб наші рекомендації було імплементовано» - сказав Дмитро Сінченко.

 

Активістами коаліції було проведено ряд зустрічей з представниками різних фракцій Знам`янської міськради. Більшість фракцій заявили про підтримку вимог «Прозорих Рад» та готові працювати задля їх швидкого прийняття.

 

«Ми вдячні коаліції «Прозорі Ради» за якісний аналіз нашої нормативно-правової бази. Всі рекомендації мають бути враховані та імплементовані і наша фракція готова над цим працювати. Хоча я вважаю, що громадські ініціативи в нашому місті діють і досить успішно, тому наше місце в рейтингу могло б бути і вищим» - відреагував на слова активіста «Прозорих Рад» голова фракції партії «Сила людей» в Знам`янській міській раді Сергій Лєвінте.

 

Для довідки: Проект “Прозорі Ради: адвокасі кампанія з імплементації антикорупційного законодавства місцевими радами” виконується Центром "Ейдос" у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

 

Прес-служба АПН