Петиції про нову редакцію статуту міста та про місцеві ініціативи подані на розгляд міськради

Сьогодні на адресу міської ради Кропивницького були відправлені дві електронні петиції, які набрали необхідну кількість підписів на сайті ГО «Асоціація Політичних Наук». Це петиції «Про прийняття Кіровоградською міською радою 7-го скликання нової редакції Статуту міста Кропивницький» та «Про прийняття Кіровоградською міською радою 7-го скликання Положення про місцеві ініціативи».

 

Згідно Закону України «Про звернення громадян», електронні петиції, що набрали необхідну кількість підписів, мають бути розглянуті на засіданні сесії місцевої ради не пізніше, як через 10 днів після їх надходження.

 

Обидві петиції стосуються прийняття нової редакції статуту міста, яка вже більш ніж пів-року розробляється членами робочої групи міської ради. Щоб прискорити роботу групи, громадські активісти вирішили скористатись механізмом електронних петицій і подати на розгляд міськради одразу готовий проект статуту територіальної громади.

 

Також громадські діячі закликали прийняти «Положення про місцеві ініціативи», як додаток до статуту. Нове положення передбачає доступну процедуру подання місцевої ініціативи. Обидві петиції також враховують всі рекомендації Всеукраїнської коаліції «Прозорі Ради», які також було подано на розгляд керівництва міста.

 

«Сьогодні щоб подати місцеву ініціативу, кропивничани мають зібрати близько 15 тисяч підписів. Чому приблизно? Бо точної цифри не знають навіть у міськраді, про що ми маємо офіційну відповідь. Це найбільша кількість підписів в Україні. Для порівняння, у Дніпрі, а це місто-мільйонник, необхідно зібрати всього лише 250 підписів, а у Хмельницькому, а це трішки більше місто, ніж Кропивницький, щоб подати громадську ініціативу, треба зібрати 16(!!!) підписів. Ми вважаємо, що у Кропивницькому не доцільно ставити бар’єр більший, ніж 50 підписів.

 

А краще, звісно, брати приклад із хмельничан. Сподіваюсь, наша міськрада прийме до розгляду обидві петиції і розгляне їх на сесії через десять днів, як того вимагає закон. Нагадаю, представники майже всіх фракцій міськради публічно заявляли про підтримку наших ініціатив», - пояснив свою позицію автор однієї з петицій, голова ГО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко.

 

Також сьогодні, 26.07.2017р. о 10.00 у приміщенні міської ради Кропивницького відбудеться чергове засідання робочої групи по розробці нової редакції статуту територіальної громади. На ній, ймовірно, розглядатимуть у тому числі і пропозиції активістів АПН.

 

Прес-служба АПН