Петиція про перейменування міської ради подолала необхідний бар`єр

Менше ніж місяць тому на сайті «Асоціації Політичних Наук» була розміщена петиція про перейменування Кіровоградської міської ради. Автор петиції Дмитро Сінченко наполягає на необхідності рішення міської ради, яким би вона з Кіровоградської стала Кропивницькою.

 

«Рік тому Постановою Верховної Ради України Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" місто Кіровоград було перейменовано на Кропивницький. У відповідності до згаданого рішення, всі офіційні назви відокремлених підрозділів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, засоби масової інформації, громадські організації та всі юридичні особи мали б замінити у своїх назвах слово "Кіровоград" на "Кропивницький" – обґрунтовує свою позицію голова АПН, Дмитро Сінченко.

 

450 голосів петиція зібрала за 24 дні і вже направлена на розгляд до міської ради. Зауважимо, що останні кілька десятків голосів петиція зібрала 2 серпня, одразу після того, як регламентна комісія провалила розгляд питання про підтримку проекту рішення «Про перейменування міської ради», яку вніс депутат від ВО «Свобода» Сергій Капітонов.

«Міська влада Кропивницького цілий рік порушує вимоги Закону «Про декомунізацію». Не перейменовуючи юридичну особу Кіровоградську міську раду, на Кропивницьку міську раду, вона здійснює пропаганду комуністичного тоталітарного режиму, за що, нагадаю, передбачена кримінальна відповідальність» - наголошує юрисконсульт АПН, Діана Бондаренко.

 

Активісти сподіваються на швидкий та неупереджений розгляд петиції, а також на те, що місцева влада таки почне виконувати Закон.

 

Для довідки: Проект «Рекомендуємо демократію» здійснюється в рамках другого конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні» за фінансової підтримки Європейського союзу. Зміст цієї публікації є одноособовою відповідальністю ГО "Асоціація Політичних Наук" і за жодних обставин не може вважатись як така, що відображає позицію Європейського союзу.

Прес-служба АПН