Не голосуйте за проект рішення № 964/1!

Заява Економічної групи коаліції громадських організацій Кропивниччини «Рада Експертів» (24 організації)

 

Шановні депутати!

 

Вчора бізнес відзначив своє професійне свято – День підприємця. Сьогодні депутати збираються зробити підприємцям «подарунок» - створити відділ з питань праці, який може стати інструментом зі знищення бізнесу та збільшення корупції.

 

Мова йде про Проект № 964/1 «Про внесення змін до рішення Кіровоградської міської ради від 29 липня 2014 року № 3263 “Про структуру, загальну чисельність та штати апарату Кіровоградської міської ради та її виконавчого комітету, виконавчих органів Кіровоградської міської ради”.

 

Проект передбачає створення «Відділу з питань праці» при міській раді, обов’язки якого, попри ніби нейтральну назву, зосереджені виключно на перевірках підприємців для застосування фінансових санкцій від 3200 до 320000 грн. В ньому закладається необмежені можливості корупційних зловживань інспекторами щодо підприємців.

 

Таку ж саму функцію «перевірки» в нашому місті  вже виконує  інший орган –«Державна інспекція з питань праці». 

Інспектор, всупереч діючому законодавству, матиме необмежену владу, яку не мають ні інспектори ГАЇ, ні поліція, ні СБУ. Маючи лише посвідчення інспектора, без наказу, направлення і рішення суду інспектор матиме право доступу до всіх приміщень, право вести допит, витребувати документи, визначати вину.

 

Відмова у перевірці такому інспектору коштуватиме підприємцю 320 тисяч грн.

За допуск до роботи без оформлення (електронного звіту) підприємець по закону винен 96 тис грн. Це нереальна сума для звичайного підприємця. Такий штраф веде до припинення діяльності і звільнення всіх інших працівників. Штраф по Закону однаково застосовується до підприємниці, яку «по нужді» замінила сусідка по базару і до експлуататора нелегалів. І тут інспектор виступає як Бог – карати чи милувати. Зафіксувати порушення чи закрити очі.

 

Вимагаємо наповнювати Бюджет не штрафами розорених підприємців, а податковими надходженнями.

Постанова Кабміну №295 від 26 квітня 2017 року (саме постанова, навіть не Закон), якою обґрунтовують прийняття цього рішення чиновники міськради дискредитує місцеве самоврядування, заздалегідь налаштовуючи на ворожнечу представників місцевого самоврядування та підприємців.

Обговорення з підприємцями проекту 964/1 не проводилось. Остання версія Проекту №964/1 не опублікована.

 

У депутатів є ПРАВО, а не ОБОВ’ЯЗОК створити відділ  по праці.

Ми звертаємось до Вас, Депутати, як до представників громади. У Вас є можливість впливати на владу. Станьте, будь ласка, на бік громади!

 

Будь ласка, не голосуйте за Проект Рішення № 964/1!