Активісти поскаржилися в СБУ та Нацполіцію на “пропаганду комуністичної ідеології”

Фото - сайту "Перша електронна"
Фото - сайту "Перша електронна"

Сьогодні, 7 вересня, у Кропивницькому громадські активісти подали в обласне Управління СБУ 12 заяв про випадки, які, за їхніми словами, є пропагандою комуністичної ідеології у місті. Зокрема, про досі не перейменовану міськраду.

 

“Кропивницькі депутати і міський голова не виконують закон про декомунізацію. Вони не вчиняють дій аби прибрати комуністичну символіку з території міста. У нас продовжують висіти таблички зі старими назвами вулиць, стоїть пам’ятник червоноармійцям у парку, на кожній колоні міськради є герб СРСР із серпом і молотом. І таких випадків безліч”, – говорить ініціатор зібрання, голова ГО “Асоціація Політичних Наук” Дмитро Сінченко.

 

Такі дії чиновників активісти розцінюють як злочинну бездіяльність та пропаганду символіки комуністичного тоталітарного режиму.

 

Старший слідчий відділу слідчого відділу місцевого управління СБУ Артем Охременко прийняв та зареєстрував заяви. Згодом їх передадуть на подальший розгляд. Із аналогічними заявами активісти планують піти у Нацполіцію.

Фото - сайту "Перша електронна"
Фото - сайту "Перша електронна"

Нагадаємо, 14 липня 2016 року депутати Верховної Ради України 230 голосами проголосували за перейменування Кіровограда у Кропивницький. Того ж дня Голова Верховної Ради України Андрій Парубій невідкладно підписав постанову.

 

2 серпня члени постійної комісії КМР з питань діяльності ради не підтримали питання про передачу на розгляд депутатів проект рішення щодо перейменування Кіровоградської міської ради на Кропивницьку. Активісти “АПН”, які зареєстрували аналогічну петицію, говорять, що будуть вимушені подати заяви у СБУ та поліцію на депутатів міськради за пропаганду комуністичної ідеології.

 

Згодом,  9 серпня, депутатська комісія з питань діяльності ради, депутатської етики та Регламенту одноголосно підтримала петицію ГО “Асоціація Політичних Наук” про перейменування Кіровоградської міської ради на Кропивницьку, однак депутати під час чергової сесії знову "провалили" прийняття рішення.

 

25 серпня 2017 року Робоча група коаліції "Рада Експертів" з питань політики національної пам'яті на своєму засіданні приймає рішення ініціювати звернення до правоохоронних органів. До цієї робочої групи входять ГО "Асоціація Політичних Наук", ВУТ "Просвіта", ГО "Ексампей" та ГО "Спільна дія".