У Кропивницькому оголосили лауреатів Анти-премії «Вата року-2017»

Фото - сайту "Гречка"
Фото - сайту "Гречка"

Сьогодні, 12 січня відбулися оголошення результатів Анти-премії «Вата року 2017». Громадські організації «Асоціація Політичних Наук», Центр української політики «Ексампей», Кропивницький обласний осередок ГО «ДІЯ» та Кропивницька обласна філія ВО «Рух захисту української мови» оприлюднили переможців у шести номінаціях.

 

За слoвами oрганізатoрів кoнкурсу, нагородження «Ватою» принoсить результати, адже знайти «дoстoйних» кандидатів за 2017 рік булo досить важкo.

 

«Більшість нoмінантів за ці три рoки віднеслись дo антипремії серйoзнo й майже всі реабілітувались. Прoте, деякі вважають свoї «ватні» перекoнання правильними, тому доводиться нагороджувати їх повторно», – гoвoрить гoлoва ГO «Асoціація Пoлітичних Наук» Дмитрo Сінченкo.

 

Керівник місцевого осередку ГО «ДІЯ» Ігор Козуб переконаний, що фігурантів «Вати року» мали би виявляти і знешкоджувати співробітники СБУ, проте наразі цю роботу доводиться проводити громадським активістам. «Ми неодноразово звертались в СБУ із заявами про неправомірну і шкідливу діяльність фігурантів нашого списку, однак не отримували жодної реакції. Я щиро сподіваюсь, що з часом ситуація зміниться», - зазначив Козуб.

 

Результати цьогорічної антипремії наступні:

·         Євген Дементов – викладач педагогічного університету, переміг у номінації «Викладацька вата». Він відзначився тим, що у 2017 році оприлюднив кілька статей, у яких зазначав, що Марко Кропивницький не вартий того, щоб в його честь називали наше місто. Також Дементов писав, що театру корифеїв взагалі не існувало, і що це фейк.

 

·         Сергій Полулях – журналіст, який був номінований у премії «Сидяча вата». Така «честь» йому випала за відверто «єлисаветградські» погляди, які він досі поширює, налаштовуючи мешканців міста проти політики декомунізації. Також, Сергій не встав під час вшанування пам’яті героїчного ветерана УПА Семена Сороки під час засідання сесії міської ради.

 

·         Павло Штутман – бізнесмен, потрапив до номінації «Бізнес-вата». Він вважається головним фінансистом кампанії за Єлисаветград. За його сприяння по місту розвішані білборди з пропагандою цього варіанта назви міста. І досі він підіймає тему перейменування міста, хоча вона вже не є актуальною, тим самим граючи на руку Кремлю і розхитуючи суспільно-політичну ситуацію. Він також був переможцем «Вати року – 2015».

 

·         Іоасаф – єпископ Російської Православної Церкви, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський, переміг у номінації «Церковна вата». Був призером «Вати – 2015». Цього року відзначився своїм візитом до Путіна, в Москву, для привітання його з днем народження. Особливо актуальною ця нагорода стає в контексті останніх скандалів довкола церкви Московського патріархату.

Фото - сайту "Гречка"
Фото - сайту "Гречка"

·         Кав'ярня «Мокко» - номінація «Солодка вата». Одним із співорганізаторів конкурсу є «Рух захисту української мови», який моніторить мовну політику у закладах харчування нашого міста. У «Мокко» жорстко не дотримуються мовного законодавства. Працівники розмовляють з україномовними клієнтами російською мовою, мають тільки одне україномовне меню, але і те не дають відвідувачам.

 

·         Руслан Стадніченко – викладач педагогічного університету. Увійшов до цього списку у номінації «Політологічна вата» за використання термінології кремлівської пропаганди. Зокрема, мова йшла про пост «Визволення міста від «єврофашистів», і подібні до нього. Протягом усього 2017 року він завуальовано поширював тези ворожої пропаганди у соцмережах.

 

Нагадаємо, журналісти, громадські активісти, політики, блогери та звичайні кропивничани мали нагоду номінувати для участі у конкурсі до трьох осіб або організацій, які, на їх переконання, вчинили дії, зробили публічні заяви або продемонстрували бездіяльність, спрямовану проти української нації і держави, впродовж 2017 року. Подання кандидатури потрібно було обґрунтувати та додати посилання на доказ її вчинків.

 

Для довідки: Анти-премія «Вата року» стала щорічною і вручатиметься в Кропивницькому вже втретє. Започатковано вручення у 2015-му році. За два роки «Вату року» отримували чиновники, бізнесмени, ЗМІ, священнослужителі, депутати, у т.ч. і Верховної Ради. Оцінювала претендентів експертна комісія у складі 13-ти громадських діячів та журналістів.

 

Прес-служба АПН