Суд визнав А. Табалова винним у вчиненні правопорушення

Минулого тижня у Кропивницькому, розглянувши справу за позовом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до міськради Кропивницького, Ленінський районний суд виніс рішення: визнати Табалова Андрія Олександровича винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-3 КУпАП, тобто в порушенні права громадян на інформацію.

 

Протокол про адміністративне правопорушення на секретаря міської ради Кропивницького Андрія Табалова було складено Уповноваженим ВРУ з прав людини у відповідь на звернення активістки ГО «Асоціація Політичних Наук» Тетяни Коваленко про недотримання Закону «Про доступ до публічної інформації». Тоді, в рамках реалізації проектів АПН, Тетяна виявила, що 29 питань порядку денного чергової сесії міськради не були оприлюднені на сайті міськради за 20 робочих днів до їх розгляду, як передбачено Законом та Регламентом.

 

У суді справа пройшла чотири засідання. Позов Уповноваженого підтримали громадські організації та активісти. Секретар міської ради жодного разу не відвідав судових засідань, а його адвокати наполягали на тому, що жодного Закону їх підзахисний не порушив і, взагалі, уповноважений порушує права Андрія Табалова. 

«Шість місяців було витрачено на розгляд цієї справи. Багато активістів вклали в неї свій час, сили та розум. Ми задоволені таким рішенням суду, адже тепер кожен наступний секретар буде знати, що невчасне оприлюднення проектів рішень – є порушенням Закону. А громада матиме справді дієвий інструмент захисту своїх прав» - прокоментувала рішення суду монітор АПН, координатор Економічної групи коаліції «Рада Експертів» Тетяна Коваленко.

 

Нагадуємо, Згідно Закону «Про доступ до публічної інформації», відповідальним за оприлюднення проектів рішень на офіційному сайті міської ради за 20 робочих днів до їх розгляду на сесії є секретар міської ради.

 

У Кропивницькому неодноразово підіймалось питання недотримання цієї норми. Активісти намагались скасовувати рішення, які були прийняті з порушенням даної норми, звертались до офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, до керівництва міста, до суду.

 

З березня по листопад 2017 року, в межах спільної реалізації ГО «Асоціація Політичних Наук» та Центром політико-правових реформ проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який фінансується Програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні, у Кропивницькому проводився антикорупційний моніторинг.

 

Прес-служба ГО «АПН»