АПН провела круглий стіл щодо молодіжної політики у Хмільнику

22 березня 2028 року в конференц-залі міськради Хмільника відбувся круглий стіл з обговорення проблем і перспектив розвитку молоді міста, організований активістами ГО “Асоціація Політичних Наук” в рамках проекту “Теоретичне право чи реальна можливість”, що здійснюється за сприяння КГО "Молода Черкащина” та NED.

 

Замість запланованих 1,5 год, захід розтягнувся на всі 4 год, і його учасники “зачиняли” міськраду. А це означає, що і для молоді, яка завітала до нас, і для представників влади така зустріч була бажаною, і, що найважливіше, цікавою. Облич, яким сумно, на наших фото ви не знайдете.

 

Навпаки, під час презентації керівником проекту Діаною Бондаренко результатів дослідження, як влада розвиває молодь в Хмільнику, неодноразово виникали палкі, але конструктивні дискусії, присутні керівники управлінь міськради протягом самого заходу телефонували іншим посадовцям і запрошували їх зайти і послухати, постійно записували рекомендації та виявлені неточності і фотографували.

Проведений моніторинг не обмежувався вивченням ситуації в одному лиш Хмільнику. Учасники проекту надсилали запити і отримали відповіді від усіх міст України обласного підпорядкування з населенням “+” та “-” 5 тис , як і в Хмільнику, а також м. Чернівці та Кропивницький. Разом це 35 міст України. Проблеми молоді, несумлінне ставлення відповідальних за молодіжну політику осіб до цього напрямку та відсутність належної комунікації стали спільними для обох міст проекту — Хмільника та Кропивницького.

 

А на заході в Хмільнику учасники обговорили чинну програму підтримки молоді міста, її недоліки та прогалини, що на практиці призводять до неефективного витрачання бюджетних коштів, проаналізували тенденції в молодіжній політиці міста і змінах до програми, які були прийняті нещодавно і будуть втілюватись протягом цього року, вивели статистику і зробили висновки, що розвиток молодіжної сфери терміново потребує корегування, більш сумлінного ставлення, широкого залучення молоді різного віку і що найголовніше: розвиток цієї категорії повинен передбачати роботу з усією молоддю, тобто людьми віком від 18 до 35 років, а не лише до досягнення повноліття і закінчення школи.

 

“Ми живемо в курортному місті з великим потенціалом, у нас багато розумних дітей, які теоретично мають усі шанси самореалізуватись дорослими саме тут. Однак недосконала молодіжна політика, а якщо точніше — практична її відсутність, призводять до того, що наша молодь тікає до великих міст або взагалі іммігрує за кордон. З цим терміново треба щось робити!”, - зазначила керівник проекту і організатор заходу Діана Бондаренко.

 

“Працівники міської ради постійно організовують громадські слухання, зокрема і на тему напрацювання молодіжної програми. На них запрошуються всі жителі міста, але , на жаль, до нас мало хто приходить, а ті, хто приходять не дають пропозицій. Окрім того, ми вважаємо, що люди після 18 років мають можливість працювати і самостійно розвиватись, а от діти до 18 років залежать повністю від батьків, бо іншої підтримки не мають, тому увага міської ради зосереджена саме на розвиток цієї вікової категорії ”, - пояснила начальник фінансового управління Хмільницької міської ради Тетяна Тищенко.

 

Після презентації результатів моніторингу та обговорення пропозицій учасники утворили 2 робочі групи, в яких попрацювали над бажаннями молоді і можливостями, які реально забезпечити за бюджетний кошт на даний момент. Вперше діалог влади та молоді був на стільки щирим, відкритим та комфортним. Дуже хотілось би, щоб ця зустріч стала дійсно поштовхом до прориву, який втримає молоді розкриті і ще не розкриті таланти в курортному містечку Хмільнику.

 

А для того, аби гірка пілюля реалій була солодшою і справа рухалась успішно, організатори заходу пригостили присутніх кавою, чаєм, печивом та смачнючими цукерками.