Чи потрібні кропивницьким депутатам ефективні комунальні підприємства?

У вівторок, під час чергового сесійного засідання, кропивницькі депутати провалили проект рішення «Про утворення наглядових рад на комунальних підприємствах».  Даний проект рішення – це спільне напрацювання депутата Олександра Цертія та представників громадського сектору.

 

Проект рішення був підтриманий всіма без винятку постійними депутатськими комісіями. Лише бюджетна комісія, не висловивши суттєвих зауважень, вирішила винести це питання на додаткове обговорення з громадськістю.

 

«Було організовано круглий стіл, куди прийшло більше 40 представників громадського сектору, квартальних комітетів, представників ОСББ і громадської ради при виконавчому комітеті міської ради. Дискусія була дуже жвава, зрозуміло, що питання ефективної та якісної роботи комунальних підприємств не лишають містян байдужими. «За» створення наглядових рад проголосували всі учасники заходу. Всі, без виключень. І що ми спостерігали вчора? А те, що депутатський корпус не виконав рекомендацій своїх же комісій (на комісіях вони голосували «За», а в залі чомусь уже «проти»), а також не дослухався до голосу громадськості» - прокоментувала вчорашні події Олена Сінченко, керівник інформаційного департаменту «АПН».

Чому склалась така ситуація, не зрозуміло. Можливо, мав місце тиск на депутатів, можливо, це банальний страх перед відкритістю, прозорістю та й будь-якими  змінами, а можливо, це небажання втратити джерело доходу для підприємств, які мають стосунок до міського голови і депутатів, адже закупівлі наших КП чітко показують тенденцію до використання адміністративного ресурсу при виборі переможця. Зрозуміло лише те, що ми й далі будемо тягнути на бюджеті міста абсолютно неефективні підприємства, які окрім збитків нічого місту не приносять.

 

«Голосування за створення незалежних наглядових рад в комунальних підприємствах міста Кропивницького, на жаль, провалене депутатами міської ради Кропивницького. Громада міста так і не отримала можливості ефективного контролю за діяльністю комунальних підприємств і органу, який дав би можливість вивести їхню роботу на новий, більш ефективний рівень. Не допомогла та колосальна робота з інформування депутатів, громадських організацій і територіальної громади, яка була проведена нами спільно з Асоціацією Політичних Наук, Центром медіарозслідувань «Прозоро» та центром Ейдос» - поділився у своєму Фейсбуці один з авторів проекту рішення, Олександр Цертій.

 

Досить дивною вчора була позиція голови громадської ради Леоніда Лузана. Він, не розібравшись в питанні, відмовившись прийти на круглий стіл та організувати зустріч авторів проекту рішення з членами громадської ради, всупереч думці інших членів ГР, висловився проти прийняття даного проекту рішення. Послуговувався він тими ж аргументами, якими й представники депутатської фракції «Наш край», які найбільше виступали проти створення наглядових рад. Чи має місце тиск на голову громадської ради, чи він добровільно перейшов на сторону нинішньої міської влади, проігнорувавши тим самим громаду міста, не зрозуміло.

 

Активісти з «Асоціації Політичних Наук», як і їх колеги з Центру медіарозслідувань «Прозоро» і центру «Ейдос», продовжать боротьбу за створення наглядових рад на комунальних підприємствах. Тим часом інформаційний відділ «АПН» готує до публікації ряд статей про неефективну роботу комунальних підприємств міста.

 

Для довідки: проект «Прозорі комунальні підприємства» здійснюється Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. ГО «Асоціація Політичних Наук» є регіональним партнером Центру «Ейдос» і займається впровадженням проекту в Кіровоградській області.

 

Прес-служба АПН