У Світловодську обговорили можливості співпраці влади та громадського сектору

22 червня у Світловодську відбувся круглий стіл на тему: «Інструменти місцевої демократії, як дієвий спосіб управління містом». У заході взяли участь громадські активісти, розробники нового сайту світловодської міської ради та депутати цієї ж ради.

 

Замість анонсованих двох годин, захід тривав більше трьох. Адже, як виявилось, є дуже багато тем, які турбують активних мешканців Світловодська. Основну увагу було приділено інструментам місцевої демократії.

 

«На тренінгу, який два місяці тому відбувся у Світловодську, ми дуже багато уваги приділили електронним петиціям. Але це лише один з інструментів, який активна громада може використовувати для вирішення питань, які її тербують. Сьогодні ми говорили про громадські слухання, загальні збори, місцеві ініціативи, громадські експертизи. Проте, всі учасники відмітили те, що в користуванні найзручнішим і найпростішим є все ж інструмент електронних петицій. З депутатами ми обговорили тонкощі розгляду петицій по суті», - розповіла одна з організаторок круглого столу, керівник інформаційного департаменту Асоціації Політичних Наук Олена Сінченко.

На сьогоднішній день активісти ГО "Майбутнє без меж" зі Світловодська розмістили дві петиції на сайті «Асоціації Політичних Наук», під якими вже активно збираються підписи.

 

«Ми сподіваємось навчитись лобіювати свої інтереси. Бо лише активна громада здатна щось змінити. Наше місто має гарні перспективи і ми віримо, що, навчившись використовувати інструменти локальної демократії, ми станемо безпосередніми творцями цих змін», - наголосила співорганізаторка круглого столу, авторка петиції до Світловодської міської ради Ганна Курусь.

 

Окрім основної теми учасники заходу приділили значну увагу найбільш важливим реформам, які сьогодні відбуваються в країні: медичній, освітній та децентралізаційній.

 

Для довідки: Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «Кіровоградський пілот: електронні петиції як засіб дієвості адвокасі-кампаній на місцевому рівні», який впроваджується спільно ГО «Український незалежний центр політичних досліджень» та ГО «Асоціація Політичних Наук».

Прес-служба АПН