Об’єднання стоматологічних поліклінік у Кропивницькому – бути чи не бути

Минулого  вівторка пройшло обговорення можливого об’єднання трьох кропивницьких стоматологічних поліклінік в один заклад. 

 

Захід був ініційований «Асоціацією Політичних Наук». До дискусії долучились представники пацієнтських організацій, управління охорони здоров’я та профспілки медичних працівників.

 

«Сьогодні в Кропивницькому працює три поліклініки. Кожна з них має свій адміністративний апарат, при об’єднанні закладів в один лише на адміністративних витратах можна буде зекономити пів мільйона гривень», – розповів експерт АПН з питань медичної реформи Володимир Бочаров-Туз.

У ході обговорення виявилось, що єдиний заклад, який надає цілодобову допомогу, – це поліклініка №1. Туди ж везуть і дітей із гострим болем. Але ліцензії на надання дитячих стоматологічних послуг у цієї поліклініки не має. А от об’єднання могло б вирішити цю колізію.

 

Учасники обговорення дійшли висновку, що ідея з об’єднанням має місце бути і над нею треба працювати, щоб на виході отримати заклад, який надаватиме якісні послуги.

 

«Мова не йде про те, щоб закрити якусь із трьох поліклінік. Ми говоримо про створення єдиного стоматологічного центру на базі існуючих закладів. Буде один головний лікар, одна бухгалтерія і відділ кадрів»,– уточнив Бочаров-Туз.

 

Єдине зауваження висловила представниця профспілки медичних працівників Вікторія Однобочко. З її слів зрозуміло, що вона цілком підтримує ідею об’єднання закладів, але за однієї вимоги: збереження робочих місць всіх медиків, які працюють там сьогодні.

 

Обговорення такого кроку триває. 

 

Прес-служба АПН