АПН оцінюватиме якість бюджетних програм Кропивницького

ГО «Асоціація Політичних Наук» та ГО «Богуслав Січ», спільно з коаліціями громадських організацій «Рада Експертів» (м. Кропивницький), «Коаліція Реформ Богуславщини» (м. Богуслав), Запорізька Рада Реформ (м. Запоріжжя), Коаліція ГО "Тернопільський центр реформ" (м. Тернопіль) та ГО «Нові активні Українці» (м. Хмільник) за підтримки «Інституту висвітлення війни та миру» (IWPR), розпочинають моніторинговий проект, спрямований на оцінку якості місцевих бюджетних програм.

 

Для проведення оцінки місцеві координатори проекту у п’яти містах використовуватимуть методологію, розроблену експертом Центру «Ейдос» Володимиром Тарнаєм в рамках проекту «Прозоре місто».

 

"Нещодавно в Україні було прийняте нове законодавство щодо бюджетного процесу органів місцевого самоврядування. Проте на місця ці зміни ще не докотились, тому наші бюджетні програми вкрай неякісні. Ми оцінимо найважливіші бюджетні програми міста і дамо свої рекомендації депутатам і міському голові щодо їх вдосконалення", - розповів голова ГО "Асоціація Політичних Наук" та співголова коаліції "Рада Експертів" Дмитро Сінченко.

Предмет моніторингу – процес розробки, виконання та звітування про виконання бюджетних програм на місцевому рівні.

 

Мета моніторингу полягає в проведенні об’єктивної та незалежної оцінки якості всіх складових бюджетного процесу в частині програмно-цільового методу бюджетування.

 

З 01.10.2018 по 31.03.2019 командою проекту у відповідності до методології буде проаналізовано по 2 цільових програми в кожній місцевій раді міст учасників проекту, проведено їх порівняльний аналіз та сформовано рекомендації по їх вдосконаленню та підвищенню ефективності виконання.

 

Прес-служба АПН