У Кропивницькому планують встановити пам’ятник Степану Бандері

фото - сайт "Утренний город"
фото - сайт "Утренний город"

27 грудня голова ГО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко, священник Православної Церкви України Василь Косяченко, кандидат історичних наук, член топонімічної комісії Юрій Митрофаненко, голова ВП ГО «ДІЯ» Ігор Козуб зібралися у «Прес-клубі Реформ», аби представити ідею встановлення пам’ятника Степану Бандері.

 

«Перша ініціативна група, яка хотіла перейменувати вулицю 50-річчя Жовтня і парк на Степана Бандери, була створена ще у 2013 році. Проте досі в нашому місті належним чином не вшановано та не популяризовано діячів націоналістичного підпілля часів Другої Світової війни», - каже Дмитро Сінченко, голова ГО «Асоціація Політичних Наук». За словами пана Сінченка, в місті ще не декомунізовано низку пам'ятників та пам'ятних дошок, а також не перейменовано близько 50 вулиць.

 

Ініціатором цього проекту виступає отець Василь, колишній військовий, а тепер служитель Православної Церкви України. Основна мета – об’єднати націоналістів й патріотів України. І показати, що в якій би частині країни ми не знаходилися – ми єдині. "Ми недооцінюємо значення символіки. А цей символ об'єднуватиме людей", - пояснив священник.

«Перш за все, потрібно говорити про історичні підстави створення цього проекту як символу українського-націоналістичного на території нашого краю. І хотілося б звернутися до документів, зокрема, «Чекіське досьє України», видана на основі архівів СБУ: «Оунівські організації діяли в місті Кіровограді та 19-ти районах. Найактивніше діяли у Олександрівському, Олександрійському, Маловисківському, Новопражському, Новгородківському, Піщанобродскому, Чигиринському, Кам'янському, Новоархангельському, Новоукраїнському районах. По групі зазначених районів заарештовано і засуджено 170 осіб. Тож ми маємо всі історичні підстави для створення пам'ятника-символа», - розповідає Юрій Митрофаненко, кандидат історичних наук, член топонімічної комісії.

 

«Ми хотіли б, щоб навколо питання створення пам'ятника об'єдналися всі патріоти. Ми намагаємось ставити високу планку і досягати мети. Пам'ятник Степану Бандері може стати першим на території центральної України», - зазначив голова ВП ГО «ДІЯ» Ігор Козуб. На думку пана Козуба, облаштувати пам'ятник у місті можливо протягом року.

 

Організатори проекту розповіли, що планують оголосити конкурс на оформлення пам’ятника та організувати фонд по збору коштів. Надалі ініціативна група звернеться до міської ради й топонімічної комісії про виділення місця під встановлення пам'ятника.

 

Варто додати, що День народження Степана Бандери відзначається 1 січня, і цей день вже став офіційним святом України. У Кропивницькому його вшановують почесною ходою від Янгола-охоронця до пам’ятника Богдана Хмельницького, щорічно, о 17.00.

 

Прес-служба АПН