103-й округ (Олександрія): ПР втрачає свою вотчину?

Єдиним форпостом Партії Регіонів у Кіровоградській області тривалий час залишався східний (нині – 103-й) округ з центром в Олександрії. Нині ситуація може кардинально змінитись. До загального розчарування її виборців додається глибокий конфлікт всередині цієї політичної сили. Боротьба йде між «варягами» Ларіна та старими регіоналами Цапюка. Це значно послаблює позиції правлячої партії.

Лідерство серед опозиційних сил 103-го округу продовжує утримувати партія УДАР Віталія Кличка. За нею йде „об’єднана опозиція” (в опитуванні було враховано факт влиття до її складу Громадянської позиції, Європейської партії та ін.). Така ситуація може бути наслідком зростання протестних настроїв у регіоні на фоні незмінно невисокого рівня довіри до ВО «Батьківщина». Також варто відзначити суттєву різницю в симпатіях сільського та міського населення. В містах лідирує партія «УДАР», тоді як у селах – «об’єднана опозиція».

ВО «Свобода» має найнижчий рейтинг серед опозиційних сил – 1,5%. Найбільше цю партію підтримують в Долинському та Устинівському районах.

Для КПУ цей округ дає один із найвищих результатів по області, який, втім, все одно невтішний – 4,5%. Можливість компартії подолати прохідний бар’єр залишається під сумнівом.Результати для політичних партій:

1. Партія Регіонів – 19,1 %

2. УДАР Віталія Кличка – 18,8 %

3. Об’єднана опозиція (ВО „Батьківщина” і Фронт Змін) – 12,8 %

4. Комуністична партія України – 4,5%

5. „Україна – Вперед!” Наталії Королевської – 3,9%

6. Народна партія Литвина – 2,1%

7. ВО „Свобода” – 1,5%

8. інші партії – 3,9%

9. не підуть на вибори – 11,6%

10. не визначився – 25,7%Для мажоритарних кандидатів ситуація є дещо відмінною. По-перше, відсоток невизначених майже вдвічі більший, ніж у партійних симпатіях – 45,9%. Це пов’язано з малою обізнаністю виборців щодо наявних кандидатів. Активну кампанію розпочав лише кандидат від партії влади – Сергій Кузьменко, який отримав 8,1%. Однак варто зауважити, що така підтримка спостерігається виключно в сільських районах. У місті Олександрія його суттєво випереджає його поки що колега по партії Людмила Давиденко (7,1%), яка у підсумку в окрузі посідає 3-тю сходинку.

На другому місці несподівано опинився Костянтин Ліщенко. Найбільша підтримка його кандидатури також спостерігається у місті Олександрії. Але, на думку експертів, це більше рейтинг його партії, ніж його особистий, адже за межами міста він практично невідомий, однак його кандидатуру все одно підтримують.

Доволі низький результат Василя Моцного (5,2%) може бути наслідком відсутності проведення ним роботи в окрузі. Рейтинг Вікторії Ставіцької практично збігається з рейтингом КПУ, який є достатньо стабільним та прогнозованим.

Також варто відзначити надзвичайно низький рейтинг представника об’єднаної опозиції – лідера обласної «Свободи» Олександра Ромащенка (1,9%), який є апріорі програшним для опозиціонерів в даному окрузі. Його випереджає Едуард Зейналов, який, навіть не маючи підтримки опозиційних сил, набирає 2,1%. Це означає, що він має непоганий потенціал для нарощування рейтингу у випадку підтримки його всіма опозиційними силами.Результати для мажоритарних кандидатів:

1. Сергій Кузьменко (ПР) – 8,1%

2. Костянтин Ліщенко (УДАР) – 7,6%

3. Людмила Давиденко (ПР) – 7,1%

4. Василь Моцний (НП) – 5,2%

5. Вікторія Ставіцька (КПУ) – 4,8%

6. Едуард Зейналов (ЄПУ) – 2,1%

7. Олександр Ромащенко (ВО «Свобода») – 1,9%

8. інші кандидати – 5,7%

9. не підуть на вибори – 11,6%

10. не визначився – 45,9%

Для довідки: Дослідження проведене Асоціацією Політичних Наук з 23 по 29 червня 2012 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років, на території районів Кіровоградської області, що входять до 103-го виборчого округу, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 11 населених пунктах (із них 2 міських та 8 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Оставить комментарий

Комментарии: 0