Округ № 99: рівні шанси мажоритарників як стимул до боротьби

У рейтингу політичних сил по виборчому округу № 99 (місто Кіровоград) лідерство впевнено тримають опозиційні партії. Не зважаючи на потужну агітаційну кампанію, яку проводить Партія Регіонів, рейтинг цієї політсили зріс несуттєво – на 1,1%. Рейтинги «УДАРУ» та Об’єднаної опозиції «Батьківщина» (порівняно з опитуванням, проведеним Асоціацію Політичних Наук з 28 травня по 2 червня 2012 року) також зростають, на 1,4 % та 0,6 % відповідно. Четверту сходинку впевнено тримають комуністи (У КПУ – 6,6 %), напевне, завдяки нещодавньому візиту їхнього лідера, Петра Симоненка, в місто. Не долає «прохідний бар’єр» політична партія Наталії Королевської «Україна – Вперед» (3,5 %). Решта політичних сил також поки що не набирають по 99 виборчому округу необхідних 5 %.

Результати для політичних партій:

1. Об’єднана опозиція «Батьківщина» – 19,2%

2. УДАР Віталія Кличка – 16,8 %

3. Партія Регіонів – 10,6 %

4. Комуністична партія України – 6,6 %

5. «Україна – Вперед» Наталії Королевської – 3,5 %

6. ВО Свобода – 3,1 %

7. Радикальна партія Олега Ляшка – 1,2 %

8. Політична партія «Правда» – 1,1 %

9. Наша Україна – 1 %

10. Інші партії – 4,9 %

11. Не підуть на вибори – 7,3 %

12. Не визначилися – 24,7 %

Досить потужним стимулом для боротьби на самому старті кампанії у виборчому окрузі № 99 є відносно однаковий рейтинг основних кандидатів на крісло народного депутата від округу: різниця між показниками Об’єднаної опозиції «Батьківщина» (А. Табалов), «УДАРу» (М. Кідрук) та «Партії Регіонів» (О.Шаталов) не виходить за межі статистичної похибки дослідження.

Інтрига підсилюється ще й тим фактом, що, як демонструють результати опитування щодо претендентів на крісло народного депутата, другим в рейтингу несподівано опинився Максим Кідрук. Рейтинг в 11 % пояснюється початком активної діяльності виборчого штабу «УДАРу» та високим рейтингом цієї політичної сили та її лідера в регіоні. Проте, це не э особистий рейтинг кандидата.

1. А. Табалов,– 12. 2 %

2. М. Кідрук, – 11 %

3. О. Шаталов, – 10,4 %

4. В. Іванов, - 7,2 %

5. В. Горбатенко – 5,3 %

6. О. Дануца. – 2,8 %

7. Д. Ветвицький – 1,5 %

8. Інші кандидати – 5,6 %

9. Не підуть на вибори – 7,3 %

10. Не визначилися. – 36,7 %Варто також відзначити, що більшість населення пенсійного та передпенсійного віку, які є прихильниками «Партії Регіонів», віддають перевагу кандидатам-мажоритарникам Віктору Іванову, Володимиру Горбатенку та Дмитру Ветвицькому, не зважаючи на офіційного кандидата партії Олександра Шаталова. Таким чином, підтримка О.Шаталова серед пенсіонерів є невеликою.

Для довідки: Дослідження проведене Асоціацією Політичних Наук з 13 серпня по 20 серпня 2012 року. Було опитано 505 респондентів віком від 18 років, постійних мешканців Кіровограда, в мікрорайонах, що входять до 99-го виборчого округу, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у місті Кіровоград (на території, що входить до ВО № 99). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,5% з імовірністю 0,95.

Оставить комментарий

Комментарии: 0