Дмитро Сінченко: Наше право на протести під загрозою

Учора, 22 жовтня у Кіровоградському прес-клубі, Асоціацією Політичних Наук, членом ВІ «За мирний протест» було проведено прес-конференцію, на якій були озвучені ризики від прийняття законопроекту №2508А, позиції фракцій, щодо його прийняття, а також альтернативного законопроекту від фракції «УДАРу».

 

Захід було проведено у підтримку акції протесту профспілкових організацій та учасників ініціативи «За мирний протест!» проти ухвалення законопроекту №2508а, зареєстрованого депутатами від фракцій Партії Регіонів та «Батьківщини», що відбулась у понеділок, 21 жовтня, у Києві. Подібні акції також відбулися в багатьох містах України.

 

Як зазначив координатор Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» у Кіровоградській області Дмитро Сінченко, попередні акції протесту, проведені активістами ініціативи влітку, дали відчутні результати.

 

«В результаті протестів громадських організацій, представників УДАРу та КПУ вдалось переконати не підтримувати дану законодавчу ініціативу. УДАРівці навіть подали свій, альтернативний законпроект (№2508а-1), який є значно демократичнішим і ліберальнішим, адже ним було враховано чимало поправок від громадських організацій. Тим не менше, на думку ініціативи «За мирний протест!», обидва законопроекти, у разі їх ухвалення, суттєво погіршать ситуацію зі свободою мирних зібрань в Україні. Нам дійсно потрібне вдосконалення існуючого законодавства, однак для цього не варто ухвалювати спеціального закону. Достатньо внести поправки в існуючі» - наголосив Дмитро Сінченко. 

 

Нагадаємо, у разі ухвалення, закон 2508а:

 

·         - різко збільшить кількість неправосудних судових заборон мирних зібрань,бо узаконить обов'язок повідомляти владу про протести не пізніш як за48 годин до їх початку;

·         - ліквідує спонтанні протести, бо "спонтанність" зібрань неможливо  буде довести ні міліції, ні судовому виконавцю, ні судді;

·         - призведе до масових випадків кримінального та адміністративного переслідування учасників протестів через "умисне невиконання рішеннясуду" чи "злісну непокору законному розпорядженню або вимозі  працівника міліції";

·         - дозволиь судам обмежувати право на мирні зібрання в будь-який час до і після початку зібрань;

·         - дозволить судам забороняти в суді зібрання про які владу не було  повідомлено, або не було повідомлено за 48 годин до початку;

·         - дозволить місцевій владі ухвалювати нові антиконституційні "фільчині  грамоти", покликані в неконституційний спосіб обмежити свободу мирних  зібрань - тепер відповідно до спеціального закону про мирні зібрання.

 

Щодо ситуації з мирними зібраннями в Кіровограді, організатори повідомили, що ніяких проблем з мітингами та акціями в місті не виникає, жодна політична сила чи громадська організація не скаржилась на перепони з боку органів місцевої влади.

 

Прес-служба Асоціації Політичних Наук

 Організації члена ВІ «За мирний протест»

 

 

Всеукраїнська ініціатива «За мирний протест!» -неурядовий позапартійний громадський рух, що утворився в 2011 році і вже об’єднав навколо себе суспільних активістів та коаліцію з 130 правозахисних та інших громадських організацій, а також профспілок, котрі багато років поспіль займаються проблематикою мирних зібрань чи користуються правом на протест. Активісти ініціативи зібрали більше 18 тис. підписів на захист свободи мирних зібрань в Україні, та вже провели десятки круглих столів у обласних центрах країни, розпочавши діалог з представниками органів місцевого самоврядування, Міністерства внутрішніх справ та суддями адміністративних судів щодо важливості фундаментального права людей на мирні зібрання.

Оставить комментарий

Комментарии: 0