Голова АПН Дмитро Сінченко взяв участь у дискусії щодо запобігання політичній корупції

Нещодавно у приміщенні Комітету з питань протидії та запобігання корупції Верховної Ради України відбувся круглий стіл з питань важливості законодавства з політичного і виборчого фінансування політичних партій у запобіганні і протидії політичній корупції в Україні.


Передусім, обговорення стосувалось проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії корупції в Україні». А сам законопроект, не зважаючи на гучну назву, яка охоплює широкий спектр політичної діяльності, стосується переважно питань фінансування політичних партій.


На круглому столі виступали народні депутати Андрій Парубій, Сергій Лещенко, Єгор Соболєв, Дмитро Добродомов, Юрій Дерев’янко та інші, представники АП та Мінюсту, ОБСЄ та Ради Європи, а також експерти Реанімаційного Пакету Реформ. Учасники заходу в один голос хвалили законодавчу ініціативу. Критика стосувалась виключно незначних нюансів Законопроекту, які виявили Венеціанська комісія і ОБСЄ у своєму висновку. Власне, саме цей висновок і презентували поважні іноземні гості на зібранні у стінах українського парламенту.

В обговоренні Проекту Закону взяв участь і голова КОО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко. Він підтримав необхідність ухвалення даного Закону, однак вважає його недостатнім.


«Маємо визнати, що в Україні не працюють механізми внутрішньо-партійної демократії. Саме відсутність внутрішньо-партійної демократії не дозволяє рядовим членам партій ані вільно обирати керівництво, ані впливати на рішення і позицію власної політичної сили. Саме внаслідок цього існує таке ганебне явище, як «партійна франшиза», коли партійне керівництво розпродує місцеві партійні організації місцевим «грошовим мішкам».


Саме це дозволяє партійним босам не радитись зі своїми членами, приймаючи принципові рішення про позицію партії щодо тих чи інших питань у парламенті або формату участі у виборах. Рядові партійці, ба й навіть народні депутати можуть дізнаватись про те чи інше рішення своєї партії з екранів телевізорів, а не з партійних заходів…


Щоб запрацювали інструменти партійної демократії, відкритою для громади має бути не лише фінансова інформація, але вся інформація. І про членів партій, і про партійні заходи, і про всі рішення керівних органів», - зазначив Дмитро Сінченко у своєму виступі.

Write a comment

Comments: 0