319 корупційних кейсів від активістів Руху «Під контролем» перевірено ГПУ

На сьогодні  ГПУ  вивчено 319 кейсів - фактів порушення закону з боку депутатів міських, обласних та районних рад із 20 областей  країни, переданих активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». За результатами, у 175 випадках  свідчення про порушення вимог законодавства посадовими та службовими особами регіонального рівня, повністю або частково підтвердились. 

 

Правоохоронними органами вжито 266  заходів реагування. Зокрема:

- складено 59 протоколів (переважна більшість про правопорушення, пов’язані з корупцією);

- скеровано до суду 64 подання/листи про усунення порушень вимог законодавства;

- заявлено 13 позовів в інтересах держави.

 

"Серед цих випадків є, зокрема, і кейси з Кропивниччини. Проте вони ще не всі опрацьовані, тому ми також чекаємо на конкретні результати нашої роботи", - зазначив координатор "Під контролем" у Кіровоградській області Дмитро Сінченко.

Після перевірки фактів правоохоронними органами, у 25 випадках чиновники самостійно усунули порушення (частіше йшлося про надання достовірної/недостовірної  інформації у декларації). За 62 інформаціями стосовно зазначених осіб йдуть перевірки.

 

Тривають слідчі дії  за 105 свідченнями, виявленими після опрацювання кейсів, наданих Рухом «Під контролем».  За результатом:  39 особам повідомлено про підозру, до суду скеровано 20 обвинувальних актів, судами винесено 5 вироків. 

 

Довідково. Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» у вересні 2016 року підписав меморандум про співпрацю з ГПУ. В цілому передано до ГПУ  375 кейсів, де фігуранти політичної корупції або прямого порушення законів України, це депутати, представники партій та безпартійні, керівники місцевих комунальних підприємств, лікарень, департаментів освіти тощо з Київської, Рівненської, Полтавської, Херсонської, Дніпропетровської, Черкаської, Чернігівської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Запорізької, Харківської, Житомирської, Івано-Франківської, Вінницької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Кіровоградської, Закарпатської областей. 

Прес-служба АПН

Оставить комментарий

Комментарии: 0