АПН продовжує роботу над ухваленням нового статуту територіальної громади Кропивницького

фото - міськрада Кропивницького
фото - міськрада Кропивницького

19 квітня, у міській раді Кропивницького відбулось четверте засідання робочої групи з напрацювання нової редакції Статуту територіальної громади міста.

 

У засіданні взяли участь 12 з 22 членів робочої групи. За пропозицією секретаря міськради, робота розпочалася із вивчення пропозицій виконавчих органів міської ради щодо внесення змін до Статуту. Так, представник юридичного відділу запропонував залишити у проекті лише три додатки, що регулюються чинним законодавством: громадські збори, місцеві ініціативи та громадські слухання.

 

Окрім того, юридичне управління наполягало на використанні у Статуті термінів «кіровоградська міська рада», «кіровоградський міський голова», тощо. Ця теза викликала спротив громадських активістів, які вимагають дотримуватися законів і, нарешті, перейменувати орган місцевого самоврядування на Кропивницьку міську раду.

фото - міськрада Кропивницького
фото - міськрада Кропивницького

Активісти ГО "Асоціація Політичних Наук" Діана Бондаренко та Олена Сінченко запропонували членам робочої групи ознайомитися із порівняльною таблицею міст України, у якій визначена необхідна кількість підписів та терміни для підтримки електронних петицій, кількість підписів, потрібна для підтримки місцевої ініціативи, кількість учасників загальних зборів, тощо.

 

У Кропивницькому, на думку активістів, вимоги до всіх форм громадської участі завищені. Так, для місцевих ініціатив необхідно зібрати 10% від загальної кількості населення, тобто 23 тисячі підписів, а для кворуму на загальних зборах має бути присутня половина всіх мешканців міста.

Також громадські активісти роздали членам робочої групи свої рекомендації щодо змісту нової редакції Статуту територіальної громади, після ознайомлення з якими розпочнеться робота над остаточним виглядом документа.

 

"Наша мета - привести діяльність міськради Кропивницького у відповідність із українським законодавством, зробити діяльність нашої влади прозорою та підзвітною. Деякі чиновники ж, натомість, не поспішають цього робити. Вони всіма силами намагаються зберегти свою "монополію на вплив". До них ще не дійшло, що вони не господарі міста, а найманий персонал, який має обслуговувати кропивничан. Проте ми їм це, врешті-решт, пояснимо", - переконаний голова ГО "Асоціація Політичних Наук" Дмитро Сінченко.

 

Прес-служба АПН

Оставить комментарий

Комментарии: 0