Звернення антикорупційної групи коаліції "Рада Експертів"

Відповідно до норм статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Враховуючи дату проведення чергового засідання сесії міськради Кропивницького, а це 10 жовтня, усі проекти рішень, щодо яких сьогодні буде проведено голосування, мали б з’явитись на офіційному сайті ради не пізніше 19-го вересня.

 

Однак, з 24 питань, що внесені до порядку денного як додаткові, лише 6 були оприлюднені у визначений Законом термін. Зокрема мова йде про проекти № 1201, 1202, 1203, 1204, що передбачають передачу майна військовим частинам нашого міста та №1175 і 1200 про внесення змін до бюджету і програми капітального будівництва. Рішення №1209 та 1210 провисіли на сайті 13 днів. Більшість же рішень, а саме 10, були оприлюднені всього лиш 8 робочих днів тому.

 

Проте є в порядку денному і такі рішення, які виставлені на сайт всього 3 дні тому. Мова йде про рішення № 1306 - 1310Звертаємо вашу увагу, що винесення кожного з питань, яке не було оприлюднене у визначений строк, на голосування – порушення Закону! Враховуючи вище викладене, звертаємо увагу депутатів, якщо таке порушення матиме місце, коаліція громадських організацій «Рада експертів» оскаржуватиме дані рішення у Уповноваженого ВР з прав людини та у суді.